RistinTeologi
Varoitus seurakunnille
https://www.youtube.com/watch?v=HCqMsN349nM
Perhonsusijahti
Samaa Patrickin harhaopetusta maailman perimisestä
https://youtu.be/k45-mfMhAQA?t=48m30s
2. Piet. 3:7 Mutta nykyiset taivaat ja maa ovat samalla sanalla talletetut tulelle, säästetyt jumalattomain ihmisten tuomion ja kadotuksen päivään.
Norolampi: Patrick Tiainen on susi!
7
389
Vastaukset
- sekoilijha67
tuli niin paha olo koko patrikista kuuntelin sen taivas näyt niin en mä tajua,mulla oli aikanaan vähän samaa mutta ......mitä vielä' tulee ton kautta
- Voi-voi
– näin Rea Aalto ja jatkaa:3.Mooseksen kirja: 19:31 Älkää kääntykö vainaja- ja tietäjähenkien puoleen; älkää etsikö heitä, ettette tulisi heistä saastutetuiksi. Minä olen Herra, teidän Jumalanne. 20:6 Ja jos joku kääntyy vainaja- tai tietäjähenkien puoleen, lähtien haureudessa kulkemaan heidän jäljessänsä, sitä ihmistä vastaan minä käännän kasvoni ja hävitän hänet hänen kansastansa. 20:27 Jos jossakin miehessä tai naisessa on vainaja- tai tietäjähenki, niin heidät rangaistakoon kuolemalla; heidät kivitettäköön, he ovat verivelan alaiset." .Kuningasten kirja:
21:6 Myös pani hän poikansa kulkemaan tulen läpi, ennusteli merkeistä, harjoitti noituutta ja hankki itsellensä vainaja- ja tietäjähenkien manaajia; hän teki paljon sitä, mikä on pahaa Herran silmissä, ja vihoitti hänet.
23:24 Myöskin vainaja- ja tietäjähenkien manaajat, kotijumalat ja kivijumalat ja kaikki iljetykset, joita oli nähty Juudan maassa ja Jerusalemissa, Joosia hävitti, täyttääkseen lain sanat, jotka olivat kirjoitettuina siinä kirjassa, minkä pappi Hilkia oli löytänyt Herran temppelistä Aikakirja: 33:6 Myös pani hän poikansa kulkemaan tulen läpi Ben-Hinnomin laaksossa, ennusteli merkeistä, harjoitti noituutta ja velhoutta ja hankki itsellensä vainaja- ja tietäjähenkien manaajia; hän teki paljon sitä, mikä on pahaa Herran silmissä, ja vihoitti hänet. Jesaja: 8:19 Ja kun he sanovat teille: "Kysykää vainaja- ja tietäjähengiltä, jotka supisevat ja mumisevat", niin eikö kansa kysyisi Jumalaltansa? Kuolleiltako elävien puolesta? 19:3 Egyptiltä katoaa rohkeus rinnasta, ja minä hämmennän hänen neuvonsa; ja he kysyvät epäjumalilta, henkienmanaajilta, vainaja- ja tietäjähengiltä.
44:25 joka teen tyhjäksi valhettelijain merkit, teen taikurit tyhmiksi, joka panen tietäjät peräytymään ja muutan heidän tietonsa typeryydeksi. Jeremia: 29:8 Sillä näin sanoo Herra Sebaot, Israelin Jumala: Älkää antako profeettainne, joita on keskuudessanne, ja tietäjäinne pettää itseänne, älkääkä totelko unianne, joita te uneksutte.
Luterilainen Norolampi toimii aivan samoin kuin meedio saarnaaja Helena Konttinen.
Kirkko on jälleen alkanut mustamaalaamis kamppanjan. No, se heille suotakoon.- Ihmejuttua
Niin Norolampi ei ole luterilainen vaan viimeksi kuulunut helluntaiseurakuntaan ja kastettu aikuisena. Ja kenenkään Konttisen kanssa Norolammella ei ole mitään tekemistä, en tiedä mistä tuollaista tähän vedät.
"Patrick Tiainen on susi! "
ai.
itse olisin veikannut, että on tiainenTässä Tiaisen vastine esitettyihin syytöksiin. http://www.uskonsana.com/oikaisu/
- Olkaa_valppaat
https://www.youtube.com/watch?v=4UpScs9ut-A&list=PLVcyzlQovWkPr_Gu8wmDUjOMZ4JiI8pA1
Tuolla Juha Norolampi käsittelee Tiaisen vastauksia (osat 10-11)
Norolammen kritiikki on Raamatullista ja hyvää. Olen iloinnut hänen tekemästä työstä Totuuden puolesta. WOF on kokonaisuudessaan menestysteologinen new age vaikutteinen harhaanjohtava liikehdintä. Asiasta on paljon varoitusta netissä niille jotka haluavat pitäytyä oikeassa Jumalan tuntemuksessa
Kiitos Juha! - tärkeää
Niin kauan kuin demonit aiheuttavat vain hilpeää käytöstä kuulijassa kuten hihittelyä ja pomppimista jms niin tuskin siitä haittaa, mutta siinä vaiheessa kun ja jos jossakin yksilössä alkaa vaikutukset olla sitä luokkaa, että henkilö lähtee kirveen tai muun aseen kanssa lahtaamaan lähimpänä olevia on syytä jo alkaa epäröimään kys. uskonnon vaikuttimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708