Ulkoavaruuden oliot hyökkäävät?

Nobelin palkinnon saanut ekonomisti Paul Krugman sanoi että ainoa mikä voi pelastaa USA:n talouden on sota ulkoavaruuden olioita vastaan.

Ulkoavaruuden olioita ei vaan näkynyt eikä kuulunut, niin USA keksi että Venäjähän on oikeastaan ulkoavaruuden olioiden tyyssija.

Ehkäpä tämä keksitty konflikti voi pelastaa USA:n talouden, mutta Suomen se tulee tuhoamaan.

https://m.youtube.com/watch?v=nhMAV9VLvHA
6133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

NATOssa ollaan epätoivoisia sotakriisipesäkkeiden puolesta,niitä on liian vähän.
Ilmeisesti pitää keksiä uusia uhkia vaikkapa sitten asteroidien invaasio maapalloa pommittamaan,jotta saadaan lisää rahaa NATOon ja asemarkkinoille???
UFOja vastaan on hankala sotia varsinkaan jos niitä ei näe missään???

Äänestä

Kyllä niitä "sopivia UFOja" on jo näkynyt Syyriassa ja Ukrainassa.

Ne voivat pelastaa USA:n, mutta sekin on epävarmaa. Niin ryvettynyt on USA:n velkatalous.

Suomen kansa ehkä uhrautuu?

Äänestä

Nato keksii jo avaruuskummajaisia ja Venäjän, kun ei ole perusteluja olemassaololle.

Hyvinpalkattu Natovirkamies voi joutua työttömyyskortistoon jos mielikuvitus ei riitä.

Äänestä

Matelija Nato poistuu näyttämöltä kuin muinoin dinosaurukset.

Äänestä

Itäkiimakon tunnepohjaista argumentointia, vailla mitään faktaa. = PASKAPUHETTA.
IMO.

Äänestä

Kjäh kjäh. Vai toivoo jenkit semmosta sotaa, ulkoavaruuden olioiden kanssa? Mikä siinä on tarkotuksena, voitto tuskin siinä on kyseessä. Hyvin mahdollista että jos ufot tulee maapallolle avaruuden läpi, että ne on sen verran teknologisesti ja muuten kehittyneempiä että USA ja koko ihmiskunta on kuin pieni pieru niitä vastaan. Tyhmä idea, isommalla varmuudella mahdottomuutta vastaan. Henkilökohtainen mielipiteeni on se että mahdolliset ulkoavaruuden alykkäät elämänmuodot ovat hyvin kehittyneitä ja galaksien välinen matkustus on niille kuin autolla ajaminen töihin. Toinen juttu on se että niitä alieneita tuskin kiinnostaa pätkääkään ihmisten jutut. Eiköhän ne olisi jo tänne tullu sähläämään jos niillä jokin intressi olisi tätä planeettaa kohtaan. Mutta pidän todennäköisenä että mahdolliset alienit tietää ihmisten olemassaolosta, ja tutkivat meitä. Tai tutkivat, varmaan niiden tutkimukset jo tehty. Ainoa skenaario missä ihmiskunta törmäisi alieneihin mun mielestä on avaruuden resursseista kilpaileminen. Eli ihmiset tarvii jotain ja alienit tarvii sitä samaa, ja sitä resurssia ei muualta löydy, ainakaan riittoisasti ja tai se on liian kaukana, muuten hankalassa paikassa. Todennäköisesti ihmiset olisi alakynnessä, erittäin mahdollisesti syntyisi sota resurssista. Muutoin maailmankaikkeus on riittävän iso ja resursseilla kyllästetty, ettei tarvii ollenkaan olla kontaktissa toisen elämänmuodon kanssa. Jos alienit maahan tulee, niillä on jokin erikois intressi täällä.
Miksei jenkit menisi sotaan kiinaa vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UFOjuttuja kirjoitti:

Nobelin palkinnon saanut ekonomisti Paul Krugman sanoi että ainoa mikä voi pelastaa USA:n talouden on sota ulkoavaruuden olioita vastaan.

Ulkoavaruuden olioita ei vaan näkynyt eikä kuulunut, niin USA keksi että Venäjähän on oikeastaan ulkoavaruuden olioiden tyyssija.

Ehkäpä tämä keksitty konflikti voi pelastaa USA:n talouden, mutta Suomen se tulee tuhoamaan.

https://m.youtube.com/watch?v=nhMAV9VLvHA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu