Juomat Tallinnasta

Suunnitelmissa olis hakea Tallinnasta juomat häihin, meitä on kaksi henkilöä ja henkilöauto. Kertokaa joilla kokemusta, millä laivalla ja miten tulisi edullisimmaksi tuo matka?
2448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jokaisella laivayhtiöllä on hinnasto netissä - katso itse. Aivan sama millä laivalla menet, kaikki ovat kelluvia ja kulkevat edestakaisin Tallinnan ja Helsingin väliä. Vain hinnalla on merkitystä. Halvin on paras. Lähtöpäivillä on eroa, kannattaa ottaa huomioon kun matkaa suunnittelee. Tallinnan kaupat löytyy netistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sediba kirjoitti:

Suunnitelmissa olis hakea Tallinnasta juomat häihin, meitä on kaksi henkilöä ja henkilöauto. Kertokaa joilla kokemusta, millä laivalla ja miten tulisi edullisimmaksi tuo matka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu