En ymmärrä lainkaan miksi kukaan pelkäisi Soldiers of Odineita? Olen suomalainen, mutta en käsitä mitä pelättävää ulkomaisillakaan on heidän taholtaan, sillä on erittäin hyvä asia, että syntyy kansanturvajoukkoja estämään rikoksia ja väkivaltaa leviämästä, kuten mamualueilla näyttää kaikkialla tapahtuvan. Ruotsissa on jo myöhäistä katua.
Nimi tietysti voisi tietysti olla yksikertaisesti vaikka "kodinturvajoukot", mutta ehkä nuorisorikollinen osa matuista uskoo paremmin sarvipäistä kuvaa selässään kantavia, kuin "tavallisia" ihmisiä. Suomen leijona olisi Suomessa ehkä kivempi, mutta käsittääkseni Odinit leviävät jo koko Eurooppaan.
On ihanaa, kunnioitettavaa ja valtavan hyvä asia, että Odinit kantavat huolta erikoisen rikollisuuden lisääntymisestä maahanmuuton johdosta! Heitä ei tarvitse kenenkään pelätä. Näin ainakin itse tunnen ja voin kaikesta sydämestäni vakuuttaa, ettei ulkomaalaisillakaan ole mitään pelättävää - paitsi jos ovat aikeissa tehdä rikoksia!
Odineilla on tärkeä tehtävä ja vastuu, eikä kansalaisten turvallisuuden tarve näytä ainakaan olevan vähenemäänpäin - "kiitos" rajattoman maahanmuuton!
Ei ymmärrä
3
65
Vastaukset
Täysin samaa mieltä. Jotkut edes pitää suomalaisien puolta.
Siitä kiitos Odineille.- RepeMato
Nyt jo virolainen sukulaiskansa pitää suomalaisten puolta, kun itse olemme siihen vähemmän kykeneviä johtuen varsinkin siitä, että suurin osa kansasta on työn uuvuttamaa tai valtiovallan orjuuttamaa tavalla tai toisella. Ehkä olemme tulleet ajankuluessa myös hieman virolaisia laiskemmiksi. Ulkomailla tuntee aina sukulaisuutta, kun tapaa virolaisen ruotsalaisen tai jopa venäläisen, joka on kotoisin Pietarista tai Karjalasta.
- 184
Nooh...Nostradamus ennusti jo keskiajalla tämän. Etelän suuret kansat lähtee vaeltamaan pohjoiseen. Ennusti myös Odinien nousun. Euroopan puhdistus alkaa pohjolasta,sotaa,anarkiaa kestää vuosikausia. Tämän koettelemuksen jälkeen alkaa pitkä rauhan kausi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2305774Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.394648KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104256Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123001Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1152952Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,732433Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212386Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1891648- 461619
Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:231276