onko kukaan hakenu takuu säätiön pienlainaa ja oliko kokemus millainen.entä käsittely aika.tuliko laina helposti
takuu säätiö pienlaina kokemuksia
14
4480
Vastaukset
- dfnkjvjhkrjvjv
En ole hakenut, mutta tiedän seuraavaa:
- hakemuksen liitteeksi vaaditaan vino pino papereita ja todistuksia
- pienlainaa ei myönnetä pääsääntöisesti velkojen hoitoon
- n. 70 prosenttia hakemuksista on hylätty hakijan ylivelkaantuneisuuden takia
http://www.ksml.fi/kotimaa/Takuu-Säätiö-Ihmisillä-kyvyttömyyttä-tulla-toimeen-pienillä-tuloilla/749050 - lattari
papereita isopino töissä käyvä en anonu ku 1000e saa nähä päätös.ilomoittanu tarpeellinen 2v 50ekk.
- VippiLifestyle
Itse hain Eliaksen kautta Takuu-Säätiön pienlainaa ja sain kahdessa viikossa päätöksen 450.000 € korottoman lainan myöntämisestä velkojen maksuun ja matkusteluun.
Toinen vaihtoehto olisi ollu Reilu-Reiskan VippiSirkus Oy:n puoleen kääntyminen, mutta niille on vähän pakko maksaa takaisinkin.- Anonyymi
Tuo Reilu-Reiskan vippi saattaisi kiinnostaa minuakin. Käytitkö jotain lainanvälittäjää, vai menitkö suoraan Reilu-Reiskan sivuille?
- sörrsessön
pitäsköhän iytekkin hakee reilureiskalta tai elisakselta pääsis kossua juomaan
- lattari
elkää hakeko takuu säätiön pienlainaa.ei tippunu.oikeessa olitte.turhaan sitä mainostavat muka htä apua.siirtyy eliaksell etai reilireiskalta hakkee.kellekkähän ne myöntää takuu säätiökin.ihmettelen vaan.
- lattari
pitikin olla liian rehellinen.tämän sai.en ainakaan mä enää takuu säätiöltä kysy yhtään mitään.
- jjrjjrjg58jgrgf
Jos maksukykyä on enää jäljellä 50 € kuukaudessa, kannattaa maksaa ensin vanhat velat pois ennen kuin hakee uutta.
- lattari
ulosotto tulee tuleepahan velat hoiettua.soskusta tuet ja as tuki sitten.ei takuu säätiö auttanu.uuden elämän alku.kysyä sit ku ulos otto sos luottoa ym-vaki työ
- jjrjjrjg58jgrgf
Sosiaalitoimistossa pakolliset ulosottomenot otetaan hyväksyttävänä menona huomioon. Ymmärrätkö, että et itse maksa velkojasi, vaan suurimman osan niistä maksaa sosiaalitoimisto eli me muut veronmaksajat?
- lattari
no kuule minä maksan veroja v aki työ en ole vielä tähän päivään asti soskusta tarvinnu rahaa.yli ja viikonloppu töistä rokotetaan enemmän vielä.ei kannata mulle keljuilla. lisäksi aion maksaa ulv niinpaljo ku pystyn.saiskin jotain ulkomailta lainan niin sais velat kerral maksettuu.ette mulle veroista paasaa.
- lattari
saiskin joltain eliakselta tai james moorelta ison laina.en ole huijari ette mulle veroista vittuile,ja palkka hyvä veroa koko ajan maksan tiedoksi vaan ja akaton.
- Pissteitä
.......................... Tässä on teitille pisteitä, joiden koneesta ne puuttuu.
- Anonyymi
Hain takuusäätiöltä lainaa 1500e vanhoja ulosottoja 50-100tuhatta vähän alle 2viikossa laina myönnetty auton ostoon! Olin ihan varma et ei ne mitään myönnä mut kerrankin näin en varmana maksa euroakaan takas kiitos kuulemiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061