Näin Natossa

Turkki suistuu yhä syvemmälle maan sisäisessä väkivallan kierteessä. Uutisessa mainitaan turkkilaisten masinoimista Mainilan laukauksista, joissa olisi muka ammuttu Syyrian puolelta Turkkiin.
http://yle.fi/uutiset/turkissa_autopommi-isku_rakettitulta_ja_sotilasoperaatio__useita_uhreja/8850919
353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lähi-Idän umpisolmu kiristyy kiihtyvällä vauhdilla. Joutuuko suomalaiset Pesmergataistelijoiden kouluttajat kääntämään geviirinsä Turkin natoveljiä vastaan?

Äänestä

Turkki edustaa länsimaista arvomaailmaa, niin kuin Suomikin ja Nato.

Kysy vaikka Mika Aaltoilalta.

Äänestä
  • Nimenomaan länsimaista arvoyhteisöä. Stubb käy puhelukampanjaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alankovai kirjoitti:

Turkki suistuu yhä syvemmälle maan sisäisessä väkivallan kierteessä. Uutisessa mainitaan turkkilaisten masinoimista Mainilan laukauksista, joissa olisi muka ammuttu Syyrian puolelta Turkkiin.
http://yle.fi/uutiset/turkissa_autopommi-isku_rakettitulta_ja_sotilasoperaatio__useita_uhreja/8850919

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu