Sellainen empatia toisia ihmisiäkin kohtaan, jos huomaavat... jos sattuu vaikka joku tapaturma tjsp, niin haluavat auttaa.
Sairaanhoitaja-tytöillä kai ainakin on.
Sairaanhoitaja-tytöillä kai ainakin on.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
joo oon huomannu. erityisesti empaattisilla tytöillä, jotka siitä puhuu ja sitä kaipailee.
Vaikutat vanhemmalta ihmiseltä kun tytöttelet naisia?
Ei kaikilla sairaanhoitajilla valitettavasti ole empatiaa. Nähty moneen kertaan.
Tytötkin ovat erilaisia.
On niitäkin jotka ovat vähemmän empaattisia.
Ja jotkut naiset osaavat olla todella julmia varsinkin toisia naisia kohtaan johtuen esim: kateudesta.
Lentokoneessa onneksi kuuluttavatkin: "Onko koneessa lääkäriä?" jotta ne matkustamon 50 geeniperimältään sairaanhoitajaa saisivat edes hetken hengähtää. Tai mistä minä tiedän ;)
Luonteesta riippuu ja lapsuuden kasvuympäristöstä. Alkoholistiperheen lapsilla tätä ominaisuutta on keskimääräistä enemmän.
Onkohan pojilla sitä empatiaa, vai onko se jotain erilaista. Sattuiko sulle joku tapaturma ja mikä sun jalassa sitten on?