Kadonneet turvapaikanhakijat

OnksViljooNäkyny

http://mvlehti.net/2016/05/01/tallukasta-kadonnut-noin-kymmenen-turvapaikanhakijaa/

Lehdet selittävät, kuinka nämä kadonneet ovat joko lähteneet kotimaahansa, taikka muihin Euroopan maihin. Onko kukaan ajatellut näiden olevan niitä jihadisteja, jotka ovat tekosyyn varjolla päässeet maahamme ja kadotessaan ovat vain hakeutuneet omiensa pariin, jotka ovat jo aiemmin tulleet maahamme? Tallukastakin lähti menemään alkuvuodesta juuri kovien pakkasten alla muutama henkilö, eivätkä varmaan jääneet ulkosalle haahuilemaan, olisi raadot jo löytyneet. Joku paikkahan niillä oli oltava, minne mennä. Tuo on kyllä täysin holtitonta touhua, ettei jo ennestään tuntemattomista ihmisistä tiedetä, että missä haahuilevat?

7

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alennuskoodiko

      Päivi Nerg tietää jokaisen laittomasti maahantulleen taustat ja olinpaikankin.

    • sierjeg

      Kyllähän hallituksen pitäis ymmärtää , he jotka ei maahan saa jäädä pitäis olla lukituissa vastaanottopaikoissa, niin paljon on niistä puhuttu että karkaa heti kun vastaus on ei. Miksi ei kuitenkaan mitään tehdä, sitä samaa saamattomuutta,

      • jorezx

        Eivät ne mihinkään kadonneet ole. Kyllä ne ovat turvassa suomalaisnaisten peräkammareissa täydellä ylläpidolla.


      • outsikoutsi

        Sukelsiko ne siiderivalaan vittuun?


      • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

        no sinne sinne


    • Vapaatariistaakin

      Eteläsuomeen muotoutuu matu yhteisö joka ei ole kenenkään hallinnassa . Nimet vaihtuvat eikä kukaan edes halua papereita sillä yhteiskunnan kontrolli ei sovi bisneksiin .

    • Marjastaja.itsekin

      Tässä yksi tapaus monista: http://www.leenameri.fi/
      Kansalaiset, tehkää johtopäätöksenne! Nyt on muutenkin sopiva aika käydä metsällä tarkastelemassa marjojen kukinnan onnistuminen ja muutenkin verestämässä paikallistuntemustaan. Ja ottakaa kättäpitempää mukaan, ties mitä petoja siellä on liikkeellä! Nälkäisinä!
      Koskee soveltuvin osin muitakin paikkoja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      141
      5948
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      428
      2933
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      148
      2887
    4. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2294
    5. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      20
      2161
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      76
      1441
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      13
      1182
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1112
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      53
      1030
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      87
      972
    Aihe