http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001170305.html
Siis 12 v. ikäiset ovat vielä bg-open opetettavana joten tuosta vaan kortsu päähän aivojen suojaksi niin välttyy tautisen sairailta roska-dna-evoluutiojäämä-aivo- evopieruilta.
Siis 12 v. ikäiset ovat vielä bg-open opetettavana joten tuosta vaan kortsu päähän aivojen suojaksi niin välttyy tautisen sairailta roska-dna-evoluutiojäämä-aivo- evopieruilta.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sinun mielestäsi lapset pitää tukehduttaa kondomilla?
Homon mälliä ei ole pakko niellä.
Tietysti jyrbän mielestä ongelma on koulujen evo-opetus. Ei tietenkään suojaikäraja ja siihen liittyvät asiat. Raamatun mukainen suojaikäraja on... noh, vähän alhaisempi kuin mitä nykyään on
On se hyvä, jos 9-vuotias tyttö vaatii isältään edes kortsunkäyttöä kun isä pakottaa hänet seksiin (kuten lahkolaisperheissä on tapana).
Ja minkäs ikäisenä muuten silloin vanhään hyvään "Raamatun aikaan" mentiinkään naimisiin? Sehän ei kreationisteja millään tavalla huoleta, vaan tuputtavat VT:n aikaa ihmiskunnan ihanneaikana.
Aikuisena tietenkin. TYHMÄ.
Mitä yritit sanoa? Sitäkö, että aikuisen sitä kortsua kuuluu käyttää pannessaa 9v tytärtään.
Niin mutta kun se on monesti uskonnossa kielletty. Ei oman tyttären tai muiden lasten hyväksikäyttö vaan kortongit.
Kondomit eivät liity palstan aiheeseen.
Ilmoitettu poistoon.