Oliko Vappuna Taharrus Gamaeta?

Havaittiinko Vapun aikaa Taharrus Gamae toimintaa helsingissä? Kertoisiko media, jos olisi?
7105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä havaittiin.

Äänestä

Toki, mutta ei saa uutisoida. Pari tapausta sentään ilmoitettiin nyt jo, loput jätetään uutisoimatta tai uutisoidaan aikaisintaan parin viikon päästä.

Äänestä

No ei ole havaittu, mutta monet turvis-mamut ja pakoloiset ahkeroivat suurilla joukoilla vapaaehtoisina puistojen ja kaupunkitilan siivoojina!
Ja niihin hommiin oli ollut pyrkyä jopa tungokseen saakka!

Ja he ovat onnistuneet, pullojen ja purkkien keruukin antaa lisäpontta ja tienistiä kun satoja ja kymmeniä tuhansia tyhjiä pulloja on ollut vapaasti kerättävissä!

Miettikää itse, selvin päin ja vapaaehtoistyöstä verotonta tuloa. Esim. 1000 pulloa x 0,15- 0,20 cent!

Äänestä

Oli niitä puistossa siivoamassa kännisien kantiksien jättämiä roskia ja pulloja. Hyvä että jotkut osaa olla fiksuja ja siivoaa paikat kun toiset vaan örveltää ja sotkee.

Äänestä
  • Ehkä ne menivät kun niille ehdotettiin. Tuskinpa yksikään matu olisi keksinyt tuota hommaa itse. Että ei siinä fiksuutta tarvita, kun joku sanoo että tehkää.

    Äänestä

PRKL pullojen kerääminen on suomalaisten lasten ja nuorten hommaa. Mitä helvettiä mamut siihen sotkeutuu. Vievät tienestit suomalaisilta nuorilta. Jos ei kerjäläiset niin sitten mustaturvat. Painuisivat jo takaisin omaan maahansa.

Äänestä

Mites sitä voi tietä mitä tapahtuu.

Lehdissä kuitenkin on jatkuvasti uutisia kadonneista naisista jotka sitten ovat löytyneet kuolleena: kuolleena ei ole todistajia, niin karmeaa kuin se onkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys_kuuluu kirjoitti:

Havaittiinko Vapun aikaa Taharrus Gamae toimintaa helsingissä? Kertoisiko media, jos olisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu