Kommunistin raukkoja ja maanpettureita

Aseiden kätkijät olivat todellisia isänmaan ystäviä,
kun varautuivat Neukkujen miehityksen varalle.
Kommunistit sen sijaan raukkoja ja isänmaan pettureita,
kun yrittivät vallankumouksella liittää meidät neukkulaan.
Onneksi se meni myttyyn.
11214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tuskinpa haapiksen juorukommarit näyttelivät mitään roolia valtakunnallisesti.

Äänestä

Samaa mieltä aloittajan kanssa.
Kommunistit eivät ansaitse mitään kunnianosoituksia.

Äänestä

Onneksi eivät älynneet järjestää NEUVOA-ANTAVAA KANSANÄÄNESTYSTÄ EU:hun liittämisen tapaan. Samalla rahamäärällä ja Ylen tuella se olisi onnistunut, ehkäpä EU:hun liittyminen korvasi heille senkin tavoitteen.

Äänestä

oli rikollista puuhaa.
Siihen ryhtyneet olivat isänmaamme vihollisia ja vaaransivat Suomen itsenäisyyden.

Äänestä
  • Kommunistit vaietkoon seurakunnassa, taijat olla väötysen asialla

    Äänestä

Mikä on tietolähteesi josta väittämäsi "kommunistit yrittivät vallankumousta jotta olisivat voineet liittää Suomen neukkulaan" voi tarkistaa? Ei taida löytyä.

Äänestä
  • Sehän on siinä Jeppon naapurissa, eli Lappo! Kyllä Lapualta dokumentit löytyy.

    Äänestä

  • Ei taida löytyä => MOT, ei löydy

    Äänestä

  • Tietolähteeksi riittäneenee Hertta Elina Kuusisen puhe eduskunnassa, jossa hän julisti Tsekkoslovakin kommunistivallankaappauksen jälkeen sen olevan myös Suomen tien.

    Äänestä

  • Jepua1 kirjoitti:

    Ei taida löytyä => MOT, ei löydy

    Etpä uskalla lapualaisilta kysyäkään, kyllä sulle todisteet näyttäisivät...

    Äänestä

Putini anto melekoset nootit Romanialle. Ohjukset on kuulemma suunnattu kohti. Näin se veli venäläinen toimii. Joko mennään Natoon?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Isänmaanystävä kirjoitti:

Aseiden kätkijät olivat todellisia isänmaan ystäviä,
kun varautuivat Neukkujen miehityksen varalle.
Kommunistit sen sijaan raukkoja ja isänmaan pettureita,
kun yrittivät vallankumouksella liittää meidät neukkulaan.
Onneksi se meni myttyyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu