Edes suomi24 tai Uskontojenuhrien tuki ry ei salli ihmisten kirjoittaa kriittisesti kun on joutunut jo vuosikymmeniä evlut suuntauksen uhriksi.
Evlut suuntauksen hengellisenväkivallan ja taloudellisen hyväksikäytön uhreja on ollut jo äitini isäni mummoni pappani esivanhemmat ja sukulaiseni jo satoja vuosia.
UUT ry on joidenkin evlut jäsenten ja evlut suojelijoiden ylläpitämä hyvävelijärjestö.
Katsokaa heidän sivulle. Ei yhtään juttua siitä miten ihmiset ovat joutunut vauvan päälaki initaatioriitin kautta evlut suuntuksen uhriksi.
Näin kulttuurikristillisyys on sekoittanut miljooonia ihmismieliä jo satoja vuosia.
Eikä nämä miljoonat suomalaiset tai pohjoismaalaiset tapakristityt ja kulttuurikristityt tunnusta Herrakseen ja Pelastajakseen Herraa Jeesusta Kristusta.
Mistään ei saa apua ja tukea. Edes UUT ry ei auttanut kun apua hain, vaan ylimielisesti puhuivat ja lopettivat puhelun lyöden luurin korvaan.
Herrani, Vapauttajani ja Pelastajani. Herra Jeesus Kristus nasaretilainen, auta ja suojele meitä ja minua ! Nyt minulla on vaikea elämäntilanne jota on jatkut jo 15 vuotta ! :´´(
Evlut suuntauksen uhriksi
MeitäOnMiljoonia
1
158
Vastaukset 1
- uhrina20vuotta
Toivottavasti saat avun jostain,suosittelisin käyttämään myös mielenterveystoimiston palveluja. Jos on kokenut henkistä väkivaltaa,johon nivotuu myös uskonto tai uskonnollisuus,on sinulla aivan samoin oikeus,kuin minkä tahansa suuntauksen opeista eronneella tulla kuulluksi ja saada neuvoja. Voit varata ajan psykologilta ilmaiseksi ja hän kartoittaa ja ehdottaa,mitä reittiä sinun olisi hyvä edetä. Jaksamista sinulle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 671018
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K12909En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o57860- 62798
- 60750
- 57687
- 60617
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49617- 67586
- 132579
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.20567Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.30555- 50549
- 29505
- 33497
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk34478- 72476
- 40457
- 17440
- 24439