vuoden verran tätä seinäjoki palstaa seuranneena hieman huvittuneenakin olen huomannut että ihmiset jotka tänne kirjoittavat vihaavat kaikkea..miksi? toinen toistaan enemmän jopa niin paljon että luulen osan asioista olevan keksittyjä..
no se taitaa olla monella siitä puhumattomuudesta johtuvaa patoutunutta vihaa koko maailmaa kohtaan..ei se niin vaikeeta ole kohdata elämää ihan livenä ja avata suutansa vaikka se siltä tuntuu.
tämän palstan vihataso
20
240
Vastaukset
- JuuJuuuh
Vihapuhettako tarkoitat?
- fhuiery
Aloittajan taitaa olla parempi jättää nuo psygologiset arvioinnit ammattilaisten tehtäväksi.
"luulen osan asioista olevan keksittyjä.."
kovasti näytät itsekin "luulevan" ja "keksivän". Tuolle on psygologiassa olemassa termikin: PROJISOINTI- Freudjung
Se on 'psykologia' ei 'psygologia'. Oikea kirjoitusasu on siis 'psykologia'.
- Psykosomaattinenantixxxx
Sä ny oot joka ketjuun viljelly tuota sulle uutta ja omastamielestäsi hienoa projisointi sanaa! Psykologian tuntemisella rehvastelu taas kertoo minulle sinusta sen,että sinulla on jostain omakohtaisesta kokemuksesta johtuen tarve yrittää ymmärtää psykologisia käsitteitä ja ilmiöitä..sinulla on todennäköisesti hieman ristiriitainen kuva itsestäsi sekä hieman huono itsetunto..kärsit todennäk. Kaksisuuntaisesta mielialahäiriöstä ja älykkyysosamääräsi on keskiverto tai hieman alle sen... jännää eikö totta!?
- r8uy90t
Freudjung kirjoitti:
Se on 'psykologia' ei 'psygologia'. Oikea kirjoitusasu on siis 'psykologia'.
Googlestako löysit?
- fhuiery
Psykosomaattinenantixxxx kirjoitti:
Sä ny oot joka ketjuun viljelly tuota sulle uutta ja omastamielestäsi hienoa projisointi sanaa! Psykologian tuntemisella rehvastelu taas kertoo minulle sinusta sen,että sinulla on jostain omakohtaisesta kokemuksesta johtuen tarve yrittää ymmärtää psykologisia käsitteitä ja ilmiöitä..sinulla on todennäköisesti hieman ristiriitainen kuva itsestäsi sekä hieman huono itsetunto..kärsit todennäk. Kaksisuuntaisesta mielialahäiriöstä ja älykkyysosamääräsi on keskiverto tai hieman alle sen... jännää eikö totta!?
Eli siis olin oikeassa. Edelleenkin "luulet" ja "keksit" kun et tiedä ja ymmärrä, etkä muuten pääse pätemään. Ja se projisointikin esiintyy taas tuossa suolaisenkatkerassa kommentissasi jälleen selkeästi. No mutta omapa on ongelmasi.
- Antitifisti
Varo Ti-Fi sinua tarkkaillaan...
- Vihaaanen
Mä vihaan kaikkia jokka kirjoottaa vihapuheista?
- hilipeetäsakkia
mä vihaan kaikkea ja kaikkia mutten kakkia
- Hankeythexmaspoo
Aamen bro!
seinäjokelaaset on mielisairaata. törnävän osaston tietokoneilla pääsöö vaan suomi24:ään
- Hulu
Tervetuloa kirjavaan joukkoomme!
- 123065
Vihaminen on pahuutta ja vihaaja on siis pahantekijä.
- yhyyhhyy
Hullu saa olla muttei tyhmä.........hahhahhhahhhbuahahh......
- jonysaatanaonkumma
Ei saa syytellä ketään mistään vihapuheista se on pahinta rasismia! Kaikkihan pitää suvaita vai mitä? Eikö suvakki paskiaiset noudata omia uskomuksiaan?
- Köpötelläkotiopäin
Suvakkeja ei ole kuin 1% kansasta silti suunapäänä täällä haukkuvat perusjärkeviä 96% kansanosaa, joo pienellä siistimisellä kaikki suomen foorumit putsaantuisivat matutuksen osalta ja matut saisivat lähteä kotimatkalle kaikki.
- ookkonätyhymä
On ihmisillä isot murheet.
Kannattaa katsella joku uus paikka jos "vihapuhetta" näkyy joka puolella. - hymyilkääjoskus
No täällähän pohjalainen pääsee käyttämään sitä uhmaansa, yleensä vain yhden lauseen verran, artikulointi kun ei muuhun riitä. Ja toiset intoutuu lailla lammaslauman yleistyksen lietsonnasta, isoilla kirjaimilla kera huutomerkkien=huudetaan.
Voisipa joku ihan etsiä mukavan ja positiivisen ketjun! - vihalainen
Eniten kaikesta vihaan vihapuhetta vihapuheista ilman aitoa rehellistä pohojalaasta vihaa!
- mistäpäei
Ei tuosta kannata edes huomauttaa, ovat vain ylpeitä vihastaankin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 614277
- 1053475
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj373100Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262588- 452257
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan52029- 201969
- 1861817
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3941516Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91358