martin ärrä lopettaa valittaen

”Martin Ärrä 2005–1.5.2016 R.I.P. Tämä kioski on kaupan vapaan aukiolon uhri"

Voi elämä...

R-kioskin asiakkaat ovat olleet R-kioskin uhreja kaksinkertaisella hinnoittelupolitiikan johdosta.

Hyvä että hinnat tulevat alas.
8262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jokainen voi omalla toiminnallaan ohjata "vapaata kilpailua" järkevämpään suuntaan. Kohta ei sitten olekaan kilpailua kun pienet pudotetaan pois ja hinnat nousee pilviin.

Äänestä
  • Näin se menee, ikävä kyllä.

    Äänestä

  • Pieni putosi juurikin hinnoittelun ja valikoiman takia. Ei köyhällä ole ollut vara hakea pyhäpäivinä täydennystä ärrältä, no onneksi tuo epäkohta poistui vuoden vaihteessa. Vielä kun Alkon monopoli saataisiin purettua niin suomalaisetkin olisivat lähempänä oikeaa Eurooppaa ja valinnanvapautta. Jyrkkä ei holhousyhteiskunnalle ja kommunismiin haikaileville.

    Äänestä

  • Ärränkierrän kirjoitti:

    Pieni putosi juurikin hinnoittelun ja valikoiman takia. Ei köyhällä ole ollut vara hakea pyhäpäivinä täydennystä ärrältä, no onneksi tuo epäkohta poistui vuoden vaihteessa. Vielä kun Alkon monopoli saataisiin purettua niin suomalaisetkin olisivat lähempänä oikeaa Eurooppaa ja valinnanvapautta. Jyrkkä ei holhousyhteiskunnalle ja kommunismiin haikaileville.

    Kohti kahden ketjun kartellia mennään. Paikkakunnilla joissa ei vaihtoehtoja ole on hinnat jo nyt pilvissä. Katsokaa itse kesäreissuilla tilanne.

    Äänestä

Juuri tätä keskustalainen ministeri haluaa. "Kepu pettää aina" on niin tuttua ja lisää tulette saamaan, eikä mitään voida.

Äänestä

Marketista saa ny kaikki, melekein kellon ämpäri!

Äänestä
  • Kunnes kilpailijat on poistettu. Sitten on hyvä nostella ja aikoja vähennellä. Sen edestäs löydät minkä taakses jätät.

    Äänestä

Sijainti ja hinnoittelu. Siinä syyt - oma moka

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karpollakipee kirjoitti:

”Martin Ärrä 2005–1.5.2016 R.I.P. Tämä kioski on kaupan vapaan aukiolon uhri"

Voi elämä...

R-kioskin asiakkaat ovat olleet R-kioskin uhreja kaksinkertaisella hinnoittelupolitiikan johdosta.

Hyvä että hinnat tulevat alas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu