Milloin ensimmäinen ihminen syntyi?

Sanokaaaa

Mikä on jt vastaus?

10

321

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jtvastaus

      Silloin kun Eeva synnytti Kainin, joka oli ensimmäinen syntynyt ts. navallinen ihminen.

      • HihiJehovatHihii

        6000 vuotta sitten?


      • Paipai

        Öh tuota , minnekäs me pannaan ne esim, Altamiran luolien piirtäjät , jotka piirsivät punamullalla eläinten ja ihmisten kuvia luolastojen seiniin ?
        Osaniistä luolista on maan painumisen takia ollut meren alla enemmän kuin 10,000 vuotta ,
        Tai toisten ihmislajien , neanderthalin, tahi demisovan ihmisten Fossiilit , jotka aikanaan eivät olleet mitään karjuvia villipetoja , vaan nykykäsityksen mukaan ihan yhtä sivistymättömiä kuin mekin , siis -Sapiens laji , jos heidät olisi Puettu vaikkapa Paavin viittaan ja tiaraan , ja pantu seisomaan vaikka lehtikärryn viereen , niin kukaan ei kiinnittäisi siihen mitään huomiota ,
        Kävisivät korkeintaan ottamassa selfieitä ,


      • Kolonkka

        Tunnettu virhe siellä lahkon ajanlaskussa on se jerusalemin tuhon vuosi 607 eaa, kun se oikeasti oli 586/7 eaa (tuhoaminen jatkui ohi vuodenvaihteen ?).

        Koska se tehtiin sotaretkellä, siitä löytyy historiallista tietoa monestakin maasta, arkeologisia ajoituksia niin ikään. Tällä ei ole mitään merkitystä koska vartiotorniseuran johtelin, ne karrieerin tehneet todistajat jotka ensin ovat kirjanneet itsensä taivaaseen pelastuviksi vartiotorniuskonnon omaan kortistoon, ei hyväksy tuota tietoa.

        Ensin vartiotorni ennusti v:lle 1914 maailmanlopun, ajankohdan jälkeen siitä on laskettu viimeisen sukupolven aikaa, viitaten Jeesuksen puheeseen viimeisestä sukupolvesta. Koska nyt on toista sataa vuotta kulunut, on sukolven pituutta käsitelty vartiotornissa erilaisin selityksin. Lahkolainen on aivopestynä pikkulapsen tilassa tässä asiassa, loppua kannattaa odottaa kuin joulupukkia, selityksistä viis.

        Tuo ajanlasku omaksuttiin valmiina adventisteilta kun se kerran oli olemassa, samoin kuin Jeesuksen väittäminen Mikael-enkeliksi.

        Adventistit esiintyvät tässä paremmassa valossa sikiäli että siellä on virheistä luovuttukin.


    • mieti-tätä

      Koska vaaleilla naisilla on korkeammat estrogeenitasot kuin tummilla naisilla se jo riittää kertomaan, että mikään Jumala ei ole luonut ihmistä ja jos olisi niin Jumalahan olisi puolueellinen eli suosisi enemmän vaaleita naisia. Ei ole oikeudenmukaista tässäkään asiassa.

      • Paipai

        No mitenkäs on tuo vaalennettu nainen ?Saakos pisteitä ? Norma jean Baker oli sellainen ns, ristiverinen , mutta Haliwuutin Stylisti tiskasi norman kutrit vetyperoksiidilla , leikkas ne lyhyeksi ja antoi nimen Marilyn ; ja käski puhuu sillai kähisten ,
        Ainakin miehillä nousi verenpaine ja vissiin hormonaalitaso , kun Mari keikkui kuvissa puettuna pelkkään -napakettu-eli naaliturkkiin ;


      • ettänäinseon
        Paipai kirjoitti:

        No mitenkäs on tuo vaalennettu nainen ?Saakos pisteitä ? Norma jean Baker oli sellainen ns, ristiverinen , mutta Haliwuutin Stylisti tiskasi norman kutrit vetyperoksiidilla , leikkas ne lyhyeksi ja antoi nimen Marilyn ; ja käski puhuu sillai kähisten ,
        Ainakin miehillä nousi verenpaine ja vissiin hormonaalitaso , kun Mari keikkui kuvissa puettuna pelkkään -napakettu-eli naaliturkkiin ;

        Kyllähän Marilyn kuului "vaaleeseen" rotuun ei siinä väliä onko tukka vaalennettu vai vaaleanruskea koska vaaleanruskea ja ristiverinen jo mielletään vaaleiksi maailmalla etenkin jos on vielä vaalea iho ja siniset silmät. Kyse on tummista naisista joilla on tummanruksea/musta tukka tummat silmät sellaiset naiset omaavat suuremmat testosteroni arvot ja pinemmät estrogeeni arvot kuin vaaleammat naiset. Mikä Jumala tällaiseen on halunnut tähdätä ja miksi?


    • Ensimmäinen ihminen -jt tietenkin- syntyi pyhän peräilman purkautusessa ummetuksesta kärsineen paviaanin peräreiästä vuonna 607 eso (=ennen satuolentoa). Aika oli 19.75 ja paikka jt-kirkon ulkovessa, Jersalaim. Vastasyntynyt pääsi karkuun, ennen kuin YHWH-setä huomasi minkä hirvityksen oli luonut.

      • nhgf31313133131

        Sionä et tarvi muuta kuin mokkonuijasta päähän viimeisen kerran!


      • Ymmärrän, että totuuden paljastaminen jt-uskon synnystä tekee yksinkertaisen ihmisen kiukkuiseksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6804
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4572
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      32
      3768
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      63
      3081
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1925
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1646
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1630
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1553
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1419
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1187
    Aihe