Minulla on nyt kokeilussa tuollainen ääntä pitävä laite puuliiterin ja pöllipinon vieressä, edullinen malli Lidlistä. Varoitusääni on niin voimakas, että olen pitänyt vain pienemmän äänen antavan täristystoiminnan päällä. Ennen kaikkea toivon, että äänen vuoksi ampiaiset eivät taas innostuisi pesimään siinä liiterin vierustalla.
Onko kenelläkään kokemuksia tällaisen myyränkarkoittimen toiminnasta? Ovatko myyrät kaikonneet? Entä ampiaiset ja muut öttiäiset?
Myyränkarkoitin aurinkopanelilla, mihin auttaa?
KylmäKevät
1
167
Vastaukset
- patterikäyttöinen
Ei tehonnut ainakaan myyriin, kun ihan vieressä tonkivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2776296- 526188
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?925804Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k425175Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️524824Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2264168Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43981- 1513676
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!393242Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.283163