"Nato jäsenenä olemme velvoitettuja osallistumaan Turkin puolustukseen kun kurdit haluavat perustaa sinne itsenäisen Kurdistanian. Meillähän rahaa ja miehiä riittää tuhottavaksi turhiin sotiin. Ja jos vielä niin onnellisesti käy, että Turkki pudottaa toisenkin venäläiskoneen ja saa sodan aikaiseksi niin eipä meiltä taistelut ihan heti lopu. Saamme ensi-iskun niskaamme saman tien vaikkei meillä ollut sodan syttymiseen mitään tekoa.
Stubido on ajanut jo Suomen talouskurimukseen harmaan talouden ja veronkierron mallimaaksi, enää puuttuu se sota.
Suomi ei ole edes pyrkimässä Natoon.
Jäsenyys ei velvoita puutumaan toisten jäsenmaiden sisällissotiin tai muihinkaan sisäisiin selkkauksiin."
Kovastihan tuota jäsenyyttä ollaan vonkaamassa, sen myötä aiheutuisi em. vaivat.
Stubido on ajanut jo Suomen talouskurimukseen harmaan talouden ja veronkierron mallimaaksi, enää puuttuu se sota.
Suomi ei ole edes pyrkimässä Natoon.
Jäsenyys ei velvoita puutumaan toisten jäsenmaiden sisällissotiin tai muihinkaan sisäisiin selkkauksiin."
Kovastihan tuota jäsenyyttä ollaan vonkaamassa, sen myötä aiheutuisi em. vaivat.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nato-järjestön tavoite on auttaa jäseniään SOTILAALLISEN HYÖKKÄYKSEN SATTUESSA!
Mistään terrorismin vastaisesta taistelusta maiden sisällä ei Nato vastaa vaikka Venäjän Tiltu yrittää näin itsepintaisesti väittää! Sitä varten on kullakin maalla oma poliisi, armeija ja turvallisuuselimet!
Maan taloudesta vastaa hallitus eikä pelkästään VVM.
Sehän on outo rajaus. Rajan yli voi tulla asemiehiä siviilikamppeet päällä ja tehdä pahojaan, eikä Nato kykene reagoimaan asiaan. Entäpä jos Erdogan vetoaa 5. artiklaan.
Avauksen teksti on siis tiltun tekemä. Niinhän nämä sotakiihkoiset jutut aina ovat.
"Kovastihan tuota jäsenyyttä ollaan vonkaamassa, sen myötä aiheutuisi em. vaivat."
Kun ei olla Natoon pyrkimässä. Vain tiltut ovat Suomea sinne ajamassa, ei kukaan muu.
Toisaalta tiltut eivät lainkaan taunne jäsenyyden velvoitteita.
Miksi kirjoitat muiden tekstejä ominasi. Eikö äly riitä tekemään omia juttuja?
Jos Suomi olisi menossa Natoon, odottaa sitä sotiminen Turkin puolesta. Turkki hakee sotaa Syyrian kanssa: http://yle.fi/uutiset/turkki_iski_rajusti_syyriaan/8866255?ref=leiki-uup
Natotrollit eivät ymmärrä, mitä siteeraus on, Toisen tekstiä voi lainata lainausmerkkien sisällä esim. kommentoidakseen sitä.
Lainaa tekstiä siinä ketjussa jossa se on kirjoitettu jos ei äly muuten riitä omaan kirjoittamiseen.
Usa=nato tarvitsee suomea, suomi ei tarvitse natoa.
http://harritkiiskinen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/174351-milloinka-ihmiset-heraavat-usa-haluaa-sodan-eurooppaan-omien-etujensa-tahden
HILJAA! pikku musikka, siellä kaalimaan laidalla. Eta Prikaz!