Valtio maksaa mamujen hyysäämisen kolme vuotta

Eikös se sitten ole menossa viimenen vuosi ählyjen hyysäyksessä sen jälkeen koko potti jää kuntalaisten maksettavaksi.
6137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Valtio maksaa? Valtio olemme me, veronmaksajat!
Kunta maksaa? Kunta olemme me,veronmaksajat!

Äänestä
  • Tottakai maksetaan mutta kun vain kuntalaiset maksaa niin kulut nousee ihan vitusti,Kiitos vaan munattomat suvakit.

    Äänestä

Pari matua marssi drive in autokouluun. Lasku tulee veronmaksajille.

Äänestä

Sikspä uus erä matuja tilattu. Kesällä tulloovat. Ja lisäks kaksikymmentä loisimisluvan saanutta tämän vuoden aikana. Kiuruvetiset selkärankaset päättäjät osasivat pittää puolensa mutta iisalmelaiset ruskeekieliset ei ajatellu omilla aivoillaan.
Haaskoo kessee vuan ihan jokkaiselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kallistamokutusta kirjoitti:

Eikös se sitten ole menossa viimenen vuosi ählyjen hyysäyksessä sen jälkeen koko potti jää kuntalaisten maksettavaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu