Joko Lapualla ählämeitä

Näyttää liikkuvan kylillä neekkkkereistä lähtien kaikenlaista vierasta porukkaa. Ei kai vaan noita matuja oo jo tännekin vedetty loisimaan?
29569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Sanoo yksi älyllisesti vajaa loinen.

Äänestä
  • Muslimit sulkevat kyliä amerikkalaisilta USA:ssa

    22 kylää 9 eri osavaltiossa on suljettu ei-muslimeilta. Amerikkalaisilla ei ole pääsyä muslimialueille. Kylät ovat linkittyneet pakistanilaisiin militanttiryhmiin. Tämä on USA:n presidentinvaalien yksi teema.

    08.05.2016 17:45, 5847 lukukertaa

    Amerikkalaisten muslimikylien jihadistijohtajat järjestävät sotilaallista koulutusta.

    http://mvlehti.net/2016/05/08/muslimit-sulkevat-kylia-amerikkalaisilta-usassa/

    Virginiassa koulussa opettajana työskentelevä Terry Faber kysyy, miksi annamme tämän tapahtua 9/11-iskun jälkeen.
    Hyviä kommenteja jutun perässä -lue ne.

    Hae (murkut.org) ja pääset totuuden lähteille -josta pulpuaa nykymailman menoa.

    Äänestä

  • Lontoon muslimipormestari aikoo olla rasisti ja seksisti työssään

    Lontoon pormestarinvaalin voittanut Sadiq Khan kertoo, miten hän aikoo tehdä työssään päätöksiä rodun ja sukupuolen perusteella.

    http://mvlehti.net/2016/05/09/lontoon-muslimipormestari-aikoo-olla-rasisti-ja-seksisti-tyossaan/

    Khan valitti kaupungin liikenneviraston olevan liiaksi valkoisten miesten johtama. Tällä hetkellä liikenneviraston johtokunnassa on 13 valkoista miestä ja kolme naista. Khan kertoo, että hän aikoo tehdä muutoksia, joilla johtokunta saadaan paremmin vastaamaan lontoolaisten monimuotoisuutta.

    “Minä muotoilen liikenneviraston johdon uusiksi. Lontoolaisten edun nimissä sen on paremmin edustettava lontoolaisten kirjavuutta. Johtokunnassa on 16 jäsentä, ja heistä 13 on valkoisia miehiä. 13! Voitko uskoa,” sanoi Khan.

    Hän ei viitannut sanallakaan siihen, ovatko tällä hetkellä johdossa olevat ihmiset päteviä, ovatko he tehneet työnsä hyvin tai onko heidän irtisanomiselleen mitään oikeutusta.

    Khan sanoo suoraan, että hän aikoo syrjiä rodun ja sukupuolen perusteella poistamalla niitä ihmisiä, jotka ovat sattuneet syntymään valkoisiksi miehiksi, vaikka he olisivat tehneet työnsä hyvin, ja korvaamalla heidät mieleisemmän ihonvärin tai mieleisemmät sukupuolielimet omaavilla.

    Kaiken huipuksi Lontoon vasemmistolaiset ylistävät Khania tämän rasistisesta suunnitelmasta. Mikäli vastaavanlaista syrjintää kohdistettaisiin mihinkään muuhun ryhmään kuin valkoisiin miehiin, olisi poliittinen ura mennyttä.

    Lähde: Politics.co.uk

    Äänestä

Onhan täällä! vanhat leski ämmät ottavat tänne näitä venepakolaisia.sun verovaroin loisiivat.

Äänestä

Joo punatukkaiset läski, eiku, leskirouvat tykkää. Hiki haisoo ja banjot soi.

Äänestä

Eikös sillä yhyrellä entisellä sivukylääsellä oo joku tummaihoinen mies ystävä/ siivooja

Äänestä
  • Tyhmyydellä ei näytä olevan mitään rajaa kun lapualaisista on kyse. Olis varmaan syytä panna ne erikoissuojeluun tai perustaa niitä varten museo, jonne fiksummat kansalaiset voisi mennä ihmettelemään.

    Äänestä

  • museokamaa kirjoitti:

    Tyhmyydellä ei näytä olevan mitään rajaa kun lapualaisista on kyse. Olis varmaan syytä panna ne erikoissuojeluun tai perustaa niitä varten museo, jonne fiksummat kansalaiset voisi mennä ihmettelemään.

    Lontoon uuden muslimipormestarin suhteet terroristeihin
    Lontoon uuden pormestarin Sadiq Khanin suhteet jihadistisiin ääriryhmiin ovat olleet laajasti esillä Britanniassa jo ennen vaaleja. Kuitenkin terroristien uskottu juristi valittiin pormestariksi.
    09.05.2016 14:59, 348 lukukertaa

    Lontooseen äskettäin valitun pormestarin Sadiq Khanin lanko Makbool Javoid saarnasi vain muutamia vuosia sitten ääriryhmän Al-Muhajiroun tilaisuuksissa Lontoossa. Rinnalla esiintyivät myös tunnetut jihadistisaarnaajat, kuten Omar Bakri.

    http://mvlehti.net/2016/05/09/lontoon-uuden-muslimipormestarin-suhteet-terroristeihin/
    Vankeudessaan Mazrah Torassa Maajid Nawaz tapasi myös Muslimiveljeskunnan edustajan Tohtori Essam el-Erianin.

    Vankeusvuosiensa jälkeen Maajid palasi Isoon-Britanniaan vuonna 2006 ja ilmoitti vuonna 2007 eronneensa Hizb-ut-Tahrir –järjestöstä. Tämän jälkeen hänestä tuli läntinen islamismin asiantuntija. Hänet esiteltiin Yhdysvaltain senaatin Homeland Security -komitealle ”islamististen ääriliikkeiden” asiantuntijaksi. Hän osallistui Europolin konferenssiin puhuen kotikasvuisista ääriliikkeistä.

    Hizb ut-Tahrir järjestö perustettiin vuonna 1953. Sittemmin järjestö on levinnyt yli 50 maahan. Järjestöon kielletty Saksassa, Venäjällä, Kiinassa, Egyptissä ja Turkissa. Järjestön eräs strategia on globaalisti ruohonjuuritason vallankumous, joka huipentuu äkilliseen vuosituhantiseen voittoon. Järjestö

    Kun Khan on saanut moitteita ääriliikkeiden tukemisesta, Khan on vedonnut siihen, että hänhän on liberaali tukien homojen ja transsujen oikeuksia.

    Äänestä

No pääasiahan on kuitenkin, jotta sua vituttaa.

Äänestä
  • Kaikiahan ne vitutta muttei sua kirkosta erotaan jostuloo ilikasta jo suurinosa luopunut ja karhunmäkikin on kintahalla mitähän vielä...

    Äänestä

Paska siin haisee ja isosti oikea Ählämii s..tna

Äänestä

Ei ois hääviä jos naapuris asuis viidakko jim.

Äänestä

en haluais asua noitten loisien naapurina

Äänestä
  • MIeluummin ottaisin naapurikseni ählämin kuin typeryksen.

    Äänestä

  • viidakkojim kirjoitti:

    MIeluummin ottaisin naapurikseni ählämin kuin typeryksen.

    Joo tajus ilmaisit het keralla.
    https://www.youtube.com/watch?v=lHX5jsomq_U
    SITÄSAA MITÄ TOIVOOKIN SAAVANSA

    Äänestä


  • Suvakkientoiveidentoteut kirjoitti:

    Joo jäi tuo vielä.
    https://www.youtube.com/watch?v=-dlXPNZU7vY
    jotta silheen

    Ihmisellä on usein taipumus nähdä maailmasta vain sen, mikä palvelee sen omia tarpeita. Sinun tapauksessasi täytyy todella ihmetellä, mitä ne ovat. Tuskin itsekkään pystyt omilla kyvyilläsi niitä tiedostamaan?

    Äänestä

Joo näin kans tutulla lenkkeily tiellä kunnon mustan miehen.. Eipä ole ennemmin näkynyt..

Äänestä

Ennen oli Lapuallakin miehiä, jotka olis tuollaiset loiset häätäneet helvettiin. Nyt on vaan juoppoja pentuja.

Äänestä

Kauhavalle 100 loista lisää. Onnea vaan kauhavalaisille !!!!!!

Äänestä

Apulaisoikeuskanslerin päätöksessä sanotaan, että turvapaikanhakijat ovat rikoslain tarkoittama, kiihottamista vastaan suojaa tarvitseva kansanryhmä. Toiseksi siinä lain esitöihin nojaten todetaan, että tämän kansanryhmän vertaaminen eläimiin, LOISIIN ja jätteeseen sekä yleistäen rikollisiksi tai alempiarvoisiksi väittäminen on peruste aloittaa esitutkinta silloin, kun sanoja toimii tietoisesti.

Äänestä
  • Ei kai Lapualta löydy sellaista roskasakkia, joka ihmisiä vertaisi loisiin tai jätteeseen.

    Äänestä

  • Ei kuulosta pohjalaaselta.

    Äänestä

Maatalouden kriisipaketti siirtyy – maahanmuuttoon 230 miljoonaa lisärahaa

Maa- ja metsätalousministeriö esitti kriisiavun määräksi 48 miljoonaa euroa.

http://mvlehti.net/2016/05/20/maatalouden-kriisipaketti-siirtyy-maahanmuuttoon-230-miljoonaa-lisarahaa/

Maa- ja metsätalousministeriö esitti maatalouden kriisituen määräksi 48 miljoonaa euroa. MTK:n mielestä sen pitäisi olla 100 miljoonaa euroa.

Maahanmuuttoon sen sijaan ehdotetaan yhteensä noin 230 miljoonan euron lisäystä.

130 miljoonaa euron lisäystä ehdotetaan Vastaanottokeskusten määrärahoihin suuresta turvapaikanhakijamäärästä johtuen.

Oleskeluluvan saaneiden turvapaikanhakijoiden kielitestaukseen, osaamiskartoitukseen ja kotoutumiskoulutukseen pääsyn nopeuttamiseen ehdotetaan 10 miljoonan euron lisäystä.

Myös sosiaali- ja terveysministeriön hallinnonalan useaan etuuteen, kuten asumistukeen ja työmarkkinatukeen, ehdotetaan lisämäärärahaa oleskeluluvan saaneiden turvapaikanhakijoiden määrään pohjautuen.

MV: On ihme, jos ei kohta joku sekoa tästä eriarvoistamisesta ja kantaväestön polkemisesta. Se on vain ajan kysymys.

Lähde: http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/

-Ilja J/MV

Äänestä
  • Ne on niitä uussuomalaisia, tulevia eläkeläisiä (viimeistään 30-kymppisenä).

    Äänestä

Ei ne kuule oo mitään ählämiä. Ne on nuohoojia.

Äänestä

GOOGLE : Lindan ja Jennyn tarina.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


toivottavastiei kirjoitti:

Näyttää liikkuvan kylillä neekkkkereistä lähtien kaikenlaista vierasta porukkaa. Ei kai vaan noita matuja oo jo tännekin vedetty loisimaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu