Turvapaikan saaneet tulee

kotouttaa Romaaneiksi koska heitä on Suomessa vähemmän ja hekin koko ajan vaalenevaa laatua.
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Romaanit ovat kylläkin ihan aitoja suomalaisia päinvastoin kuin matut. Jokainen suomalainen on tärkeä taistelussa sosiaalimatuja vastaan. Samoin kotiutuneet ja suomalaistuneet matut, jotka jakavat kanssamme yhteisen arvomaailman.

Äänestä

Joo ei niitä voi romskuiksi kotouttaa, ei niistä ole siihen ikinä. Suomen romanit ovat rauhaa rakastavia inhimillisiä ihmisiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PukuaMyöten kirjoitti:

kotouttaa Romaaneiksi koska heitä on Suomessa vähemmän ja hekin koko ajan vaalenevaa laatua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu