Isis lippu parvekkeella Haminan keskustassa

Isislippu

Kun muissa taloissa tänään liputettiin Suomen lipuilla, Haminan keskustassa sankarihautojen vieressä olevan kerrostalon parvekkeella oli musta Isis lippu ja sateenkaarilippu.

Onko Isis lippu parvekkeella Suomessa luvallinen?

Ja onko Isis lipusta syytä huolestua?

5

243

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huolestuttaa

      Kyllä ja pitää huolestua. Lisäksi huolestuttaa se sateenkaarilippu siinä vieressä? Oliko samalla parvekkeella?

      Öhöm, anteeksi mutta... VOI JUMAVITUNLAUTA SAATANA!! Nyt kyrpii ja kunnolla! Olen itse seksuaalivähemmistöön kuuluva ihminen! Ei tulisi pieneen mieleenikään kannattaa mitään mamutusta tai edes VITTU vitsillä laittaa jotain ISIS-lippua liehumaan parvekkeelle! Eikö se mene jakeluun teille ihmiset, että meillä seksuaalivähemmistöillä on kaikista huonoimmat mahdolliset olot, jos eläisimme täällä sharia-lakien tms muslimimaiden vallitsevien lakien nojalla! Kiikussa oltaisiin jokainen! Herätkää nyt jo toiset kaltaiseni ihmiset, muslimit halveksivat teitä sydämensä kyllyydestä, elleivät satu itse olemaan ateisteja tms muuten jollain ihmeen kaupalla länsimaiseen yhteiskuntaan oikein kasvaneita ja sopeutuneita.

      Yksinkertaisesti, en siis käsitä, miksi juuri seksuaalivähemmistöt ovat näitä kaikista kiihkeimpiä islamin kannattajia. En vain käsitä.

      • KantaMuuttuisi

        Hämmästyttää myös se, miksi feministit ovat usein voimakkaita islamin tukijoita. Ilmeisesti he eivät ole nähneet, millaiset olot naisella siellä muslimiperheen pään nyrkin ja hellan välissä on.


      • tosi_kuin_vesi

        Vastaus joka perustuu varmaan tietoon: PÖNTTÖ SEKAISIN.


    • oudotliput

      Onko katolta pudotettu ketään.

    • Isislippu

      On sieltä muutama ruumis pudonnut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      139
      920
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      667
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      598
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      120
      590
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      542
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      63
      538
    7. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      535
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      503
    9. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      498
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      25
      472
    Aihe