SOTAHULLUJEN LEIKKEIHIN !!! JA SAIRAAT VANHUKSET MAKSAA JUMALAUTA
SINNE MENEE MATTI MEIKÄLÄISEN EUROT PERKELE !!!!!
HELVETINLIEKIT
11111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sinne menee minunkin työssäkäyvän ihmisen eurot kunnan elätti-maanpettureiden kaljaostoksiin ja ruokkimiseen! VENÄJÄINTOILIJAT LOPETTAKAA MAANPETTURUUS JA MENKÄÄ TÖIHIN!
Juu juu, mutta kun Venäjä on viime aikoina käyttäytynyt niin niin uhkaavasti. Ei päästänyt kiovalaisia tappamaan Itä-Ukrainan venäjänkielisiä. Ai niin se olikin yli kaksi vuotta sitten
Venäjän pitikin itse tappaa ukrainalaisia ettei kukaan muu saisi päähänsä tappaa heitä.
Joo, Ilovaiskissa Donbassin itäukrainalaiset näytti kuinka kana kynitään.
Ukrainassa sotinut amerikkalainen kuoli taistelussa
Kasperi Summanen
20.8.2014 klo 10:04 (päivitetty 20.8.2014 klo 10:16)
Ukrainan armeijan puolella taistellut amerikkalaismies kuoli tiistaina Ilovaiskin kaupungin lähistöllä. "Frankona" tunnettu noin 60-vuotias mies kuului ulkomaalaistaistelijoiden Donbass-pataljoonaan. Kyiv Postin mukaan hän sai surmansa tykistökeskityksessä. Kyseessä on Ukrainan armeijan ensimmäinen ulkomaalaisuhri.
Franko tuli tunnetuksi Vice Newsille elokuun alussa antamastaan videohaastattelusta. Siinä hän muun muassa pohti Ukrainan hallinnon sotasuunnitelmia ja ruoti sen päätöstä ryhtyä vain osittaiseen liikekannallepanoon Itä-Ukrainan tilanteen ratkaisemiseksi.
Frankolla kerrotaan olleen ukrainalaiset sukujuuret. Hän oli kuitenkin syntynyt ja kasvanut Ukrainassa ja ottanut ilmeisesti Ukrainan kansalaisuuden ennen liittymistään pataljoonaan.
Vapaaehtoisten Donbass-pataljoona perustettiin kesäkuun alussa. Kyiv Postin mukaan ainakin 80 prosenttia sen jäsenistä tulee Itä-Ukrainasta. Donbass-pataljoonan lisäksi muun muassa Azov-pataljoonassa taistelee runsaasti ulkomaalaisia.
SOTAHULLUT KAPITALISTIT ON NYT VALLANKAHVASSA JA SEN KYLLÄ HUOMAA !!!!!
"SOTAHULLUT KAPITALISTIT ON NYT VALLANKAHVASSA JA SEN KYLLÄ HUOMAA !!!!!"
Ihme, että tuolla kiihkolla huomaat mitään? Olet ilmeisesti laitoshoidokki, joka tuottaa Suomelle VAIN kustannuksia eikä yhtään verotuloja! Hoitajien pitäisi pitää vahtia ettei sekopää pääse näpelöimään näppäimiä!
Kolmen ässän konkurssi, sen ne tekee mutta sitä ennen ne ajavat Suomen konkurssiin.
Ainoa, joka menee konkkaan, on Rommel itse kun on vailla työtä ja suoltaa 24/7 Venäjän glooriaa!
Suomi on konkurssissa jo nyt. Sitten Eurooppa suostuu Yhdysvaltain ittp-sopimukseen siten romutetaan Euroopan sosiaaliturva ja eläkkeet.Kaikki vaan jenkkiarmeijan aseistamiseen ei järkeä.
Suomi on kaukana konkurssista ja lopulta meillä on hallitus, joka katkaisee velanboton!
Ei Eurooppa maksa mitään jenkkiarmeijaa vaan Natossa jokainen jäsenvfaltio vastaa oman armeijansa kuluista!
Valeillasi löydätkin ensimmäisen etuisuuden nykytilanteeseen.
Isäntämaasopimuksen mukaan maksamme tälläkin hetkellä taivaallamme pörräävät miehittäjien kulut, samoin mertakyntävät ylläpidetään.
Nyt yrität väittää että Natojäsenenä pääsisimme näistä menoista.
Bäcman on sentään suora ja rehellisenoloinen, ainakin verraten.