Keskustele Suomen Keskustasta ja puolueen harjoittamasta politiikasta.
Eikö kepuloiset tajua?
kj56
24227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Eihän tällä saitilla mellastava mielipuoli johtaja osaa muuta kuin solvata eläkeläis evp.kapteenia 24/7. Sopii perustellusti kysyä miten se liittyy keskustan palstaan?
Pankkomajuri (kesk) lykkää palstalle kaikkea muuta paitsi keskustan politiikkaa :D :D
Kepulaisilla on käsitys, että tämä on kepu(laiste)n palsta ja täällä saa kirjoittaa vain kepulaiset. Ja he saavat kirjoittaa ihan mistä haluavat.
Ja lisäksi Keskustaa ei saa kritisoida. Ja jos kritisoidaan Keskustaa puolueena aletaan heti itkemään. Itse kyllä syytävät törkeyksiä muiden niskaan.
Itkemisestä puheenollen, katsoppa peiliin, sieltä näet varsinaisen itkuiitan. Esimerkkinä tuo viestisi.
Miten niin. Kerroin vain tosiasiat. Näköjään pitää paikkansa.
Katsoin peiliin. Näin kapin. Onko syytä huoleen? Kapi oli myös sängyn alla, katsoin sinnekin. Kapi on kaikkialla.
Heikossa tilassa Kepu on. Kun muutama Demari saa sen noin kauhun valtaan.
Katsoin seteleliä. Siinä oli oma kuvani. Onko syytä huoleen? Olin siinä majurina.
Tuohan kääntyy kepulaismielissä ilman muuta esimerkiksi muotoon, keskustele Tarja Halosen eläkkeestä.
Kepumonologeja aiheesta Tarja Halosen eläke, heh.
Kepulaisia nyppii vieläkin se että kaikkien aikojen Suosituin Presidentti Halonen pyyhki Aholla lattiaa 2000.
Vanhanen määräsi Halosen pysymään poissa EU kokouksista. Eipä auttanut pressan muuta kuin totella pääministeriä. Tuo kertoo kenellä on Suomessa todellinen valta.
Vanhanen määräsi sussunsa vintille, kun tuli vieraita. Se kertoo, kenellä oli kotonakin valta. On se eri mies tuo uuniperunamies.
OikeistoSosDem kertoo taas satua, Niinistö on ylivoimaisesti suositun presidentti suoran kansanvaalin aikana. Halonen sai vajaat 52 % äänistä, Niinistö noin 63 %
Valitsijamiesvaalien aikaan ylivoimainen oli Kekkonen.
OikeistoSosDem ei ole tainnut kirjoittaa mitään asiaa oikein. Hölmöä valehdella asioista jotka saa helposti tarkistettua googesta
Minä mistään kannatusprosenteista vaaleissa puhunut!
Varmaan Hakaniemen mummojen keskuudessa Halonen on kaikkien aikojen suosituin presidentti. Se onkin OikeistoSosDemille riittävä otanta suosiota mitattessa.
Kun mitataan koko kansan keskuudessa nautittua suosiota, Halonen onkin vihonviimeinen, ellei senkin alapuolella.
Lista on seuraava :
1) Kekkonen
2) Mannerheim
3) Niinistö
4) Paasikivi
5) Ahtisaari
6) Ryti
7) Kallio
8) Koivisto
9) Stålberg
10) Relander
11) Svinhuvud
12) Ruuna Reipas
13) Halonen
"Timo" ei todellakaan nauttinut koko kansan suosiota.
Ei kukaan presidenteistä ole nauttinut koko kansan suosiota 100%:sti, Kekkosellakin oli vastustajansa, ainakin vennamolaisissa ja oikean laidan kannattajissa. Ei kaikki Mannerheimiakaan kumartaneet, monelle hän oli valkolahtari vielä WW2 jälkeenkin.
Laajimman kannatuksen ovat saaneet nuo tuossa listalla olevat tuossa järjestyksessä. Halonen on listan lopussa.
Joku älykääpiö natostakin jaksaa jauhaa. Helvettiäkö se keskustan palstalle kuuluu. Sitä varten on oma palsta. Vittuun se nato täältä Suomea sekä saittia sotkemasta.
Kyllä se enemmän kuuluu kuin Halosen eläke ja 1918. Siksi että Keskusta on Päähallituspuolue jolta odottaisi selvää kannanottoa asiaan.
Halosen eläkkeeseen? Tuo mitättömyyteen, joka jää historiaan vain alaistensa kiusaajana ja Neuvostoliiton jäänteenä.
"Keskusta politiikkaa on, kun kirjoittaja sitä". Sanoo viisas majurimme ainutlaatuisella suomenkielellään. Joko ymmärsit?
Tämä sossuista aloituksia tekevä on varmaan se pakkoruotsihemmo, joka on löytänyt uuden pakkomielteen. Samaa sukua kuin koirankusettajat hiihtoladulla. Tämä baana on tarkoitettu keskustan kehumiseen ja haukkumiseen. Joku luulee että kepun vastakohta on automaattisesti sossut.