Hei! Onkko kellään muulla kokeuksia, kuinka puhelin hyytyy toimimattomaksi Windows 10:een päivityksen jälkeen? Lumia 435, jossa oli Windows 8.1, oli varsin hyvin toimiva puhelin, mutta ei ole enää. Se vain joskus lakkaa tekemästä yhtään mitään tai näyttää näytöstä vain puolet. Korjaantuu vasta virtanapista painamisen jälkeen.
Puhelimen hyytyminen Windows10-päivityksen jälkeen
9
204
Vastaukset
- otanosaa
LOL... Puhelimeenkin keyloggeri win10...
- vedetsilmissä
:D:D:D:D:D:D:D:D
- Täysisusi
On, älkää päivitekö!
Hyytyy ja jumittaa!
Tahmaa ja kaatuilee!
Tekee ihan omiaan välilä.- PuhelintukiAnonyme
Jos luuri toimii alä päivitä sitä!
Tai ainakin palauta tehdasasetukset ennen päivittämistä!
Ilman tota on 90% varma jumi!
Paljon on ongelmia ollut. osa jopa tosivaikeita. - PuhelintukiAnonyme
Laiteen palautus maksaa sen verran että vanha luuri on järjetöntä tuoda huoltoon ellei ole huoltosopimusta!
Eli yksityinen käyttäjä!!!
Jos haluut paremman, se ohje on epäviralliseti...
Osta uusi Androit puhelin!
Windows on kuollut ja kymppi ihan täynnä bugeja, ihan Alfa! ei edes Beta!
Ikävää sanoa mutta tämä on tottuus.
android on vuosikymmenen edellä applee ja microsoftia. Jopa tietoturvassa!
- Jokaeivakoile
Halvalla tosi huippu puhelin
http://www.ubuntu.com/phone/devices- laitanjakoon
Kiitos
- otanosaa
Ei saisi nauraa, olen itkenyt ja raivonnut ainoalle koneelleni (uusi) mutta tässä on W10.
Täys pelle käyttis, ei ole enää mikään kelvollinen työkone. Mitkään lisälaitteet eivät meinaa pelittää, ohjelmat jumittaa ja läppis lakkaa yht äkkiä toimimasta. käyttis hirttää itsensä.
Tämä hylki vähän aikaa jopa omaa wlania. Toi Uduntu luuri taitaa olla kokeilemisen arvoinen härpäke. - lumeilija
Ainakin minun Lumia 550 Windows 10 on toiminut vielä ongelmitta.
Lyhyt akkukesto harmittaa.
Kysyy aina ensin,miten haluat päivitykset asentaa.Se pitää valita.
Taitaa olla paras maksullisen datan kautta.Wlan pitää olla hyvä verkko.
Onnistuukohan päivitys kuluitta kytkemällä-synkronoimalla phono johonkin W10 ADSL verkon koneeseen?En ole kokeillut.Tätä yritän seuraavaksi.
Ei ole taineet päivitykset tässä ketjussa mainittuun laitteeseen asentua oikein.
Onko laite sopiva Win.Kympille?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5328970Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616180Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3755230Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664749Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004371Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853942- 921896
- 1041412
- 47979