Pankissa laskun maksaminen

Maksaako paljonko ylimääräistä jos käy laskun maksamassa pankissa. Käteistä on ja tili nollilla.
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Varmasti on halvempaa, jos siirrät ensin sopivan summan tilille ja maksat sitten laskun normaalisti pankin tiskillä. Vielä halvempaa on, jos tilillepanon jälkeen maksat pankin maksuautomaatilla. Tuo vaatii kuitenkin sen, että omistat pankkikortin. Älä kysy minulta, mitä kukin maksutapa maksaa. :)

Äänestä
  • Missä on pankin maksuautomaatteja? Mikä pankki, mikä kaupunki?

    Äänestä

R-kioskilla voi maksaa käteisellä 3€/lasku, taatusti halvempaa kuin pankissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


osuuspankkii kirjoitti:

Maksaako paljonko ylimääräistä jos käy laskun maksamassa pankissa. Käteistä on ja tili nollilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu