Nuorena olin kova matkustelemaan. Interreilailin jne. Lontoo oli 80-luvun lopulla mielikohteeni. Kävin siellä kolme kertaa ja kivaa oli. Oli kohtalaisen siistiä, vaikka suurkaupunki olikin, ja paikalliset olivat ystävällisiä ja hintataso kohtuullista. Jo silloin Lontoossa oli selkeästi enemmän tummia maahanmuuttajia kuin vaikka Helsingissä, jossa siihen aikaan oli niitä mitättömän vähän. Mutta vaaleat perusbritit olivat kuitenkin enemmistö katukuvassa. Nyt kuitenkin kuulin nuoruudenystävältäni, jonka kanssa aikoinaan reissasin, että Lontoo ei ole enää sama paikka. Hän käväisi siellä vajaa vuosi sitten ja kertoi, että brittejä ei juuri kadulla näy, kauppojen ja jopa pubien henkilökunta on 90 % maahanmuuttajia, kadut ovat likaisia ja täynnä roskaa ja katukuva täynnä kaapuihin verhoutuneita muslimimaahanmuuttajia. Vanha kunnon Lontoo on mennyttä ja niin moni muukin eurooppalainen iso kaupunki. Kuten vaikka surullisen kuuluisa Malmö. Koska on Helsingin vuoro?
Lontoo, rappeutuva suurkaupunki
Viiskympppinenn
21188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
No käys Lähi-itäkeskuksessa katsomassa?!
Itiksessä nyt sentään näkee joskus suomalaisekin, toisin kuin Columbuksessa.
Juu niin Pakistanissakin näkee toisinaan suomalaisen, turistina! :)
Muslims in East London: Violence, Racism, Bigotry and Hooliganism*
https://www.youtube.com/watch?v=tMZe5hXodQg&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=80&nohtml5=False
Sen aika oli ja meni. Nyt on sitten aika jotain muuta jossain muualla.
Ei missään ole kirjoitettu kiveen, että Lontoo tai joku muu pääkaupunki on muuten sitten valkoisten eurooppalaisten pääkaupunki seuraavat tuhat vuotta.
Khazaarit vaihtaa väestön missä ja milloin haluaa atomipommia tehokkaammalla vastikkeettoman rahan painamisella.
Antakaa minulle lupa painaa rahaa, ja en välitä yhtään siitä mistä te tykkäätte.
Kasaarit - mielikuvakansaa.....
Esitä itsellesi kysymys: jospa onkin niin, että kasaarit omistaa lehden, tv-kanavan, sosiaalidemokraattisen puolueen, ammattiliiton, pankin ja koulukirjapainon, niin saattaisiko ne pyyhkiä oman osuutensa historiasta kokonaan pois?
Etenkin jos se ei miellytä edes heitä itseään?
..hehe, voi voi, mihinkä se valkoinen rotu katoaakaan.
Olemme aivan varmasti parin ,kolmensadan vuoden kuluttua aasialaisia ja mustia väriltämme. Globaalisaation mukaan maailma muuttuu.
Toinen asia ovat muslimi uskoiset ja kuinka paljon heitä tullaan lahtaamaan, kun he aloittavat maailmanlaajuisen vääräuskoisten murhaamisen...
Valkoinen rotu tuskin katoaa. Siitä tulee vaan pieni vähemmistö, joka kuitenkin muodostaa jonkinlaisen varakkaan eliitin.
Käy kuten ammoin Kaksoisvirran maassa, faaraoiden egyptissä ja helleenien kreikassa - valkoisen keskiluokan kadottua pieni valkoinen yläluokka ei kykene uudistumaan, josta seuraa koko hela systeemin poistuma - selvät merkit kaikissa länsimaissa (vrt. monet USA:n suurkaupungit).
Nyt on pikavauhdilla muodostettava jäljelläolevasta valkoisesta keskiluokasta ns. "vaihtoehtoinen eliitti", joka haastaa, luo vaihtoehdon ja sivuuttaa täysin tämän hetken vielä vallassaolevan eliitin.
Muussa tapauksessa seurauksena on paluu kivikaudella mutamajoihin tappelemaan hiekkaihmisten kanssa.
Pieni sosiaalidemokraattinen eliitti ei pysty ylläpitämään hyvinvointiyhteiskuntaa hiekkaihmistensä kanssa - seurauksena koko systeemin poistuma johon varauduttava.
Sossut ja muut muurarit tekee itsensä virattomiksi, jolloin jämerien miesten ja naisten on käveltävä niiden ylitse suunnitellusti.
Lontoo ja Johannesburg ovat ihan samanlaisia nykyään. Mihin katosi englannin kulttuuri?
Se on matemaattinen totuus. Valkoinen rotu katoaa, ja nopeasti. Albiinoja sitten ihmetelään. Valkoisia on muutama satamiljoonaa. Ja valkoiset eivät lisäänny kuten muut kansat. suhde on 9 miljardia suhteessa 800 miljoonaan.
Amerikkalaiset ovat kaikki jo tummia. sinisilmäisiä ja valkoista tukkaa on enää pohjoismaissa...ei valkoisia ihmisiä ole tulevaisuudessa.
Ja hyvä niin...
Juu ehdottoman hyvä! :)
Kaiken muunväriset kuin valkoisethan tästä maailmasta on näin paskan paikan tehnytkin!? Eikö niin? :)
Sit on hyvä kun tää maailma pelkästään taantuu muitten rotujen hallitessa?
Kukas sitten nää mustat elättää, jos valkoisia ei enää ole?
> Lontoo ja Johannesburg ovat ihan samanlaisia nykyään. Mihin katosi englannin
> kulttuuri?
Britit avustivat punatakkeja buurisodissa lyömään etelä-afrikkalaiset pohjoismaalaista ja hollantilaista alkuperää olevat buurit.
Britit avustivat valkoisten johtaman Rhodesian kaatamisessa, johon operaatioon myös etelä-afrikka osallistui. Sekä etelä-afrikka että britannia menossa aivan ansaitusti kovaa vauhtia pois - moni ei jää kaipaamaan.
Loppujen valkoisten kannalta on vain hyvä, jos Iso-Britannia kukistuu omaan mahdottomuuteensa.
Nykyisen vielä vallassaolevan kaikkiin hössötyksiin suhtauduttava varauksella ja kriittisesti! Se on omaan mahdottomuuteensa kuolevan kulttuurin korahtelua, jonka syrjäyttää 10 - 20 vuoden kuluessa jokin - oletko se syrjäyttäjä juuri sinä?
Sitä toivomme.
Suvakit sinne musulmaanikkojen valtaamille alueille katsomaan miten heitä SUVAITAAN, onko vastassa Welcome-kyltit ja sukkia ja puuroa, epäilen...
Kun älyllisesti vajaammat valtaavat tilaa itselleen, sivistys, puhtaus ja rauha on historiaa.
Muslimit mamut tehneet Pariisista susullisen kaupungin.
en uskalla enää matkustaa euroopan suurkaupunkeihin
Eipä tarvitse siis Lontooseenkaan mennä koska siellä ei ole enää brittejä.