Hämmästyttävää että natojäsenyydestä keskustellaan

Miksi keskustella jostain millä ei ole minkäänlaisia edellytyksiä toteutua.

Niinistö sanoi että mahdollisesta natojäsenyydestä järjestetään kansanännestys.

Koska vain 22 prosenttia kannattaa sitä ei natojäsenyys ole lainkaan ajankohtainen ainakaan pariinkymmeneen vuoteen.

Yhtä hyvin voisi keskustella siitä onko kuu todellakin juustoa.
8110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

On monia asioita, esim EU-jä'senyys, jotka ovat aalkuun näyttäneet mahdottomilta, mutta sitten toteutuneet.

Ruotsissa Nato-kannatus keikahti enemmistöksi!

Minä uskon, että Putte tekee vielä muutamat temput, jonka jälkeen Suomessakin saadaan enemmistö!

Äänestä

Kyllä tsaari Putin hoitaa pr-kampanjallaan myös Suomen ja Ruotsin NATOon.

Niin suuresta tolvanasta on kyse :)

Äänestä

Voisi yhtä hyvin keskustella haamuista.

22 prosentin kannatuksella keskustelu on täysin turhaa.

Äänestä

Suomi on jo Natossa. Ei ne mitään äänestystä aio järjestää, tietenkään. Rahoitus vielä vähän kesken, mutta pääministeri pitää siitä asiasta hyvän huolen. Mehän ollaan kohta turvassa.

Äänestä

Hämmästyttävää on se että sinäkin väännät näitä vähäjärkisiä avauksiasi paskat housuissa, ''mahdottomasta'' asiasta.
Kerrohan nyt että mikä oikein pelottaa noin kovasti?

Äänestä

"Su Bin Baek tutustui suomalaisiin ensimmäisen kerran lennettyään opiskelukaupunkiinsa Venäjälle. Hän halusi oppia ymmärtämään, miksi suomalaiset ovat niin ystävällisiä tuntemattomille.

– Kaikki tapaamani suomalaiset vaikuttivat lentokoneessa niin iloisilta. Porissa käsitykseni vahvistui. Kaikki hymyilevät täälläkin".

No se johtuu siitä että Suomi ei ole Naton jäsen.

Se kyllä pitää ihmisen onnellisena.

Äänestä
  • Onnellisuutemme salaisuus on, että emme ole Venäjän alamaisia.

    Äänestä

Kansanäänestystä ei tule, asiasta on jo tehty päätös ja olemme Natossa yhtä salakavalasti kuin nyt isäntämaana jenkeille?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aggölfkdnd kirjoitti:

Miksi keskustella jostain millä ei ole minkäänlaisia edellytyksiä toteutua.

Niinistö sanoi että mahdollisesta natojäsenyydestä järjestetään kansanännestys.

Koska vain 22 prosenttia kannattaa sitä ei natojäsenyys ole lainkaan ajankohtainen ainakaan pariinkymmeneen vuoteen.

Yhtä hyvin voisi keskustella siitä onko kuu todellakin juustoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu