Niinistö ja Obama pitivät koirapuheita

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001179184.html

harmi kun halonen ei päässyt sinne koskaan seikkaperäisesti selittämään kissanastutusta :(
9102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei ole Stasi-Noidan kissoista kuulunut viime aikoina, vaikka naamansa tyrkyttää linssiin aina kun mahdollista. Joko olisi kiukuspäissään potkinut kissojen taivaaseen?

Äänestä

  • huh.hellettä kirjoitti:

    http://is.mediadelivery.io/img/658/c79ea6748bf94b2991dd7833f3e8a81d.jpg

    Ei kai Niinistö vaan ole . . . .

    Mitä päättelette kuvasta, jossa Niinistö kerjää Obamalta. . .

    Niinistö on kuin pikkulapsi joka saa hurmion siitä että kerran elämässään pääse Michael Jacksonin konsertissa Michaelin kanssa takahuoneeseen juomaan limua ja samaan kuvaan. Saavutus ehkä Sauli Niinistölle mutta tuollainen osallistuminen yhteispoliittiseen tapahtumaan ei ikävä kyllä ole virallinen valtiovierailu vaikka niin roskalehdet yrittää värittää.

    Äänestä

Mitä googlailin niin kyllähän Tarja Halonen useasti on ollut Obaman kanssa juttusilla ja Obaman vieraana.

Äänestä
  • Myrkymuija liioittelee. Virallista kutsua valkoiseen taloon ei koskaan tullut USA:n presidenteiltä. Halonen on käynyt paikalla kuten meistä turistina kuka tahansa ja on monesti tyrkyttänyt itseään, mutta presidentiltä ei liiennyt aikaa kahdenkeskisiin keskusteluihin saati päivälliseen presidentin kanssa.
    Onhan USA:n presidentit kiertäneet maailmaa ja olleet monessakin tapahtumassa samaan aikaan kuin Halonen, ja kuvia on otettu. Se on kuitenkin aivan eri asia kuin virallinen valtiovierailu valkoisessa talossa.
    Länsitiedustelu luovutti suomalaisten Stasi-vakoojien listan Suomelle verisen DDR:n ja Neuvostoliiton kaaduttua, mutta Koiviston tahdon mukaisesti se suljettiin SUPOn kassakaappiin 60 vuodeksi ja salattiin Suomen kansalta. Esim. Saksassa Stasin ja KGB:n kanssa pelehtineille pätkähti virkakielto vähintään. Koivisto siis antoi syytesuojan tovereille ja itselleen(?). 60 vuodeksi. Halosen nimen väitetään olevan listassa päällimmäisenä. Puolijulkinen tieto on myös se, että SAK maksoi Haloselle palkkaa DDR:n juoksutytön hommista vuodesta 1970.

    Äänestä

Säälittävää valehtelua, en koskaan huomannut että ois haloska ollut kuliissiuunon kanssa moisissa juhlallisuuksissa Valkoisessa talossa!

Ehkä sitten sillä kolmannella kaudellaan näemme sen ihmeen vihdoin:)))

Äänestä

Selittikö

Äänestä

Sal

Äänestä

Punikkipuolue on kääntynyt jyrkkään laskuun, kun tiltut mainostavat haloskan kolmatta kautta!
Koko halosen edellisten kausien punikkipuolue rypi pohjamudissa, mutta kun halosesta pääsivät, nousivat heti ylöspäin, nyt taas kannattajat ovat pelästyneet haloskan uutta tulemista ja kaikkoavat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


astusjäikertomatta kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001179184.html

harmi kun halonen ei päässyt sinne koskaan seikkaperäisesti selittämään kissanastutusta :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu