http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/201605150084036_v0.shtml
Kirkkoherroina on naisia. vaikka miehen virka onkin.
Ei tarvitse tehdä sukupuolen muutosleikkausta. kun voi sitä meikata muutenkin.
Kirkkoherra löysi naiseutensa
8
95
Vastaukset
- petettyolo
Eipähän mene maksamani kirkollisverot turhuuksiin.
- ksdjjds
joo, en ssano mitään. Paitsi että olisi sangen komea mies jos leikkaisi tukkansa ja jättäisi noi kulmakarvat sinne komeron perälle.
- Vitun.vajakit
Tässä se nähdään, että uskonnot ovat vajaamielisten puuhastelua. Kunhan vaan hankkisivat siihen hommaan rahoituksen itse.
- rufkck
Muistan tämän miehen jostakin 80-luvulta, kun oli jo pappi ja tukka muistaakseni sininen.
- kirkkopervo
Asko Irjalakin löysi pervoutensa,
http://media-cache-ak0.pinimg.com/1200x/92/d4/de/92d4de5ef3b06e8ea888300cf1a1037e.jpg - wkjhdzx
Vesilahdella on vapaamielistä väkeä. Tuo ei menisi läpi ainakaan Pohjanmaalla.
- V.P.Lehto
Tässä koko juttu tiiviissä paketissa: "Suomen evankelisluterilaisen kirkon täydellinen romahdus "
http://pelontorjunta.suntuubi.com/fi/Blogi/?id=64 - V.P.Lehto
Yrjö Ahmavaara:
"Kirkolliset johtajat ovat yleensä olleet, heti seuraavana kirjallisen ja taiteellisen älymystön ja sosiologien jälkeen, muotiaatteita lammasmaisesti seuraava lauma kaikissa kehittyneissä maissa. Näihin aatteisiin kuuluu ennen muuta kristillisen perisyntiajatuksen vastainen oppi ihmisen synnynnäisestä hyvyydestä, jonka vain kapitalistinen yhteiskunta ja muu ympäristö turmelee.”
http://pelontorjunta.suntuubi.com/fi/Blogi/?id=64
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4186057- 855396
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484404- 523951
- 573801
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1803482Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1193244Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky633217Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse32446- 432289