Olen 22 vuotias Turun Varissuolla asuva "somalityttö" joka vielä toistaiseksi on määritelty sukupuoleltaan pojaksi. Olen jo viikon tuntenut olevani henkisesti tyttö ja siksi haluan käydä uimahallissa suihkussa ja saunassa naisten puolella. Koitin tätä jo kerran mutta henkilökunta tuli ja ajoi minut pois, joku heistä haukkui minua vielä pervoksi. Eikö tämä ole sukupuolista syrjintää ja rasismia jos "tyttö" ei pääse naisten suihkutiloihin ja saunaan, mihin näistä syrjimisistä voi ilmoittaa?
Somalityttö ei pääse naisten pesutiloihin
AbdikaarinaMologalu
8120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Katsos kun olet mies jos kroppasi siltä näyttää, sinun henkinen tilasi ei näy päälle päin, taidatkin vain keksiä noita juttuja päästäksesi katsomaan alastomia naisia eli olet pervo.
Eikä niissä akoissa mitään näkemistä olekaan, uikkarit päällä menettelee mutta niitähän näet altaalla , katso
Onko todellakin mahdollista ettei joku ymmärrä avauksen olevan rajakin provo?
Olen välillä tyttö ja taas välillä poika, vaadin että se otetaan tästälähin huomioon kun käyn uimahallissa. Bruce Springsteen vaatii jenkeissä että meitä pervopoikia on pidettävä tyttöinä tai muuten hän lopettaa keikkailun. Miksei täällä joku suuri stara kuten esim.Anssi Kela tai Musta Barbaari uhkaa lopettaa musisointia jos meitä ei oteta huomioon anneta olla välillä tyttöjä.
Somalit on niin tyhmiä ettei tiedä onko mies vai nainen!
rasistikorttia!
rajakin provo? Onko se somaliaa ja mitä se suomeksi tarkoittaa.
Somalit ovat Ahrikkalaista tyhmää ja laiskaa rotua ,menkää katselemaan näitä Itikseen ei kannata korkeasaareen lähteä apinoita katsomaan kaikki livenä ilman maksua .
Uimahalleihin pitäisi rakentaa kolmannet tilat pervoille, jotka eivät tiedä mistä ovat ja mitä ovat.
Mielestäni Vihreän liikkeen pitäisi alkaa ajamaan aktiivisesti tätä asiaa, koska heissä on niin paljon erilaisia perverssejä sikailijoita.