Suomi voitti Lespokiekossa

http://www.mtv.fi/sport/mm2016/uutiset/artikkeli/nyt-vapisee-vaahteranlehti-leijonat-lyo-vetta-kiukaalle/5899656

Suomi voitti Kanadan lespokiekossa.

Suomen lespoilla on hyvä mahdollisuus voittaa maailmanmestaruus.
14119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

No niin käy.

Äänestä

SETA iloitsee Suomen pelistä.

Äänestä

Ja nollapeli viel! :P
Tais mennä Suomi ny komeesti maalisuhdetilastos kärkee? :P

Äänestä
  • Juu komeesti meni! :P

    29 - 6, ja kanukeil 34 - 8!
    Ja hauskasti PUOLET kanukkien laskemist maaleis on tehny Suomi!? :D

    Äänestä

  • Kova?!

    Kui?

    Venäjäki (jol on iha rupusakki tuol pelaamas!) voitti Tanskan 10 - 1?!
    Juu kova on? Tsekin noi ny voitti jollai htinmoisella pullalla.

    Äänestä

on se homo laji tuo jääkiekko

Äänestä
  • Pukukopeista ei näytetä., mitä siellä puuhataan :)

    Äänestä

Muksi homoutta pitää edistää jääkiekolla?

Äänestä
  • No antaa ny puppelipoikien fantasioida!
    Niil on elämä muutenkin niin ankeeta siinä paskanhajusessa maailmassaan ku joutuvat ronkkimaan toistensa jätekuiluja!

    Äänestä

  • TimoXL kirjoitti:

    No antaa ny puppelipoikien fantasioida!
    Niil on elämä muutenkin niin ankeeta siinä paskanhajusessa maailmassaan ku joutuvat ronkkimaan toistensa jätekuiluja!

    TimoXL tyytyy erätauoilla imppaamaan hikisiä punavihreitä munasuojiaan ;D ja haaveilee homppeleista...

    mutta eihän siinä mitään väärää kai ole?

    Äänestä

Homokiekolle upotetut miljardit kansan elinolojen parantamiseen!

Äänestä

Maailmalla noita lesbokisoja ei pahemmin noteerata.

Äänestä
  • huomasithan sinäkin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LespoKiekko kirjoitti:

http://www.mtv.fi/sport/mm2016/uutiset/artikkeli/nyt-vapisee-vaahteranlehti-leijonat-lyo-vetta-kiukaalle/5899656

Suomi voitti Kanadan lespokiekossa.

Suomen lespoilla on hyvä mahdollisuus voittaa maailmanmestaruus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu