http://www.sro.fi/paivan-sana Oletko sinä matkalla taivaaseen? Ilman Jeesusta elämässään ihminen menee kadotukseen jossa liekki ei sammu. Elämän tärkein kysymys.
Ihminen rikkoi välinsä Jumalaan itse
Taivasvaihelvetti
450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitä siellä taivaassa sitten duunataan, kun aikaa on ikuisesti? Tarviiko sitä aikaa enää mitata? Onko siellä kelloja ja kesä- ja talviaika? Mitä tehdään, jos aika käy pitkäksi? Kuinka kauan kestää keskiverto kirkonmenot? Viikon? Kuukauden? Vuosia? Onko aina aurinko paistamassa, vai tuleeko yökin? Tuleeko koskaan kaverin kanssa riitaa tai peräti tappelusta? Mitäs, jos entinen sietämätön naapuri asettuu viereen asumaan? Onko siellä nälän tai janon tunnetta? Jos on, mitä syödään tai juodaan? Onko pubeja ja ilmaista olutta? Tarvitaanko rahaa enää mihinkään?
Eks siel vaa soitella sitä lyyraa ja liihotellaan niil siivillä ees-taas ku lepakot? Voi parin tuhannen vuodennjälkeen alkaa ehkä hiukan kyrsimään toikin?
Olen taivaassa. Maapallo liikkuu avaruudessa eli taivaalla. Kaukaisesta galaksista katsottuna meidän galaksimme Aurinkokuntineen on taivaallisen ja arvoituksellisen näköinen kohde taivaalla.
Tai sit ne aattelee et: Onpas ruma?!
Mistäs niistä tietää?