Olutfestarit 2016

Ilmaisjakelu 'Villarissa' oli ilmoitus, että Olutfestarit olisi 29 ja 30.7, mutta seuran sivuilla ei ole mitään tietoa kyseisestä tapahtumasta.
10332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

eput siellä esiintyy 30.7

Äänestä
  • sekin vielä kärsittävänä. Eikö ketään muuta enään saatu?

    Äänestä

  • Muinaisjäänteiden tyhjänpäiväistä kälätystä. Kuka tuollaisia menee katsomaan ja vielä maksaa siitä? Kas kun eivät ottaneet sitä mummon pannumyssy päässä kulkevaa hampputukkaa. Se olisi jo pohjanoteeraus.

    Äänestä

"Olutfestarit" Ei voi olla tottakaan, eikö muuta keksitä, tuollaisen voisi kuvitella olevan jossain Sallan Naruskassa, ei enää täällä sentään.
Vai olemmeko kuitenkin joku junttila pahimmasta päästä ?

Äänestä

Hyvä tekosyy ryyppäämiselle. Olutfestarit

Äänestä
  • Sepä siinä niin säälittävää onkin. Sellainen on oikeaa junttilan meininkiä.

    Äänestä

eikös se olutseura toiminut Wiljamissa, nyt kun sekin meni kiinni niin loppuko sekin seura saman tein ??

Äänestä

Hei mutta eikö siellä olekaan Mamba? Aina on ollu Mamba. Mamban vuodenainoa festarikeikka. No aina on häpeälyhty joko siälä oli ne airamin veljekset? Onkohan lyhdyn nais esiintyjät pärjänny matujen kanssa?

Äänestä

Olutfestareilla on myös erityinen gay-teema yhdistyksemme järjestämän esityksen muodossa ;)

Kaikki mukaan rohkeaan kimppaan :)

Äänestä
  • Kylläpä lämmin sää saa helluntailaista ahistamaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaveriporukka kirjoitti:

Ilmaisjakelu 'Villarissa' oli ilmoitus, että Olutfestarit olisi 29 ja 30.7, mutta seuran sivuilla ei ole mitään tietoa kyseisestä tapahtumasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu