Nyt näyttäisi meillä olevan toivomamme osio Pirkanmaa otsikon alla.
Ruovesi 2016, jatkuu 19.5 alkaen täällä.
10
579
Vastaukset
- Peukkua
Oli jo aikakin Kiitos!
Tähän ketjuun ei kuitenkaan kirjoituksia, muuta kuin tähän muutokseen liittyviä kommentteja. Nyt on jokaisella mahdollisuus avata uusia keskusteluja eri aiheista tänne Ruovesi palstalle. Palstan seuraaminen aiheittain on nyt toivottavasti helpompaa.
- rehellisyyttä
Salaseura Ruoveden kunnanhallitus antaa kunnanjohtajan kanssa aiheita kirjoituksille. Kuntaa johdetaan kuin P-Koreaa. Hallitus on valmis salaamaan vuosia kestäneen typerän rahaloton kuntalaisten rahoilla. Kysymyksessä on miljoonien eurojen menetykset tulevaisuudessa. Kumpa joku tekisi asiasta tutkintapyynnön poliisille,muuten selkärangattomat päättäjät tuhoaa Ruoveden kunnan. Sääli jos asiaan kytkeytyy laittomuutta.
- Alkuperäiskansaa
Ylistys kiitos ja kunnia ylläpidolle, kun saatiin mitä sitkeästi kerjättiin.Nyt voidaan avata vaikka oma ketju kunnanjohtajan sankariteoille, ja toinen Anitan ansioille.
- Urdde
HYVÄ RUOVESI! Täällä ollut asiallista keskustelua vrt Virrat. JATKETAAN.
- keinuttaja
Olisi asiallista myös tietää mihin lasten leikkipaikalta Sointulantieltä suosittu keinu katosi. Matuja ilmestyi myös silloin vetelehtimään Visuvedelle sekä Jäminkipohjaan. Onko joku kunnan virkamies tehnyt päätöksen siirtää keinu matutenaville. Jos näin on,on se halveksittava ja ala-arvoinen teko . Se on suorastaan rasistinen teko kuntalaisten lapsia kohtaan. Toivon mukaan näin raukkamaista tekoa ei ole tehty. Jos on, halveksinta on valtava tätä katalaa raukkaa kohtaan,eikä asia jää tähän. Jos tämä virkamies on viisas, niin alkaisi pakkaamaan romujaan ja häipyisi Ruovedeltä.
Eihän tällaista raukkasuvakkia ole joka kohtelee omiaan näin julmasti?
- Perseellenmeni
Keiturin sote on päässyt ihan valtakunnan otsikoihin. Koko henkilökunta tehnyt tehnyt valituksen ylilääkäri pellisestä. Toimitusjohta ei nää ongelmaa ja itse pellinen sanoo että konfliktia ei ole. Kuinka niin kun omasta mielestä meni?
- Sinneminäkin
Jos Keiturinsoten henkilökuntaa ahdistaa, voi hakea vaikka sairaslomaa yksityiseltä Terveystalolta Pellisen vastaanotolta, Ruovedeltä tai Lielahdesta.
- sananvapausko
Keskustelu MV- lehdestä on poistettu. Miksi? Sehän jos mikä on hyvä aihe keskustella. Kuka on niin herkkähipiäinen että hänen vuokseen mielenkiintoinen aihe on poistettu? Eihän näitä ole pakko lukea eikä osallistua keskusteluun. On erittäin raukkamaista toimia näin kun keskusteluun oli tullut mielipiteitä. Ei voi muuta todeta kuin VOI REPPANAA, Kuvittelet nähtävästi itselläsi olevan jotain,jota sinulla ei ole.
- exRsi
Massamuuttoko alkanut Ruovedeltä? Myynnissä on 3 liikekiinteistöä kylän raitilta. Ja hintapyynnöt todella matalat. Eikä mee kaupaksi. No en ostaisi itsekään.
Ruovesi onkin ollut kiinteistösijoittamisen painajainen. Siinä kun Tampereella 20 viime vuodena aikana kerrostaloasunnon hinta on jopa tuplaantunut ei Ruovedeltä saa edes omiaan pois. Nyt kun yhä useampi tajuaa, että kuntaa häikäilemättä johtavat muualla asuvat ja pelastusta ei ole näköpiirissä, alkanee myös asukkaiden poismuutto kiihtyä. Esteenä monelle voi olla se, että oman asunnon arvo on pohjamudissa ja vireälle paikalle muutettaessa joutuisi jostain taikomaan 2/3 asunnon hinnasta jos 1/3 on se mitä omasta saa .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi kuoli kolarissa Outokummussa
-toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei1196140Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.1565633Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka554415Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1043925Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j153879Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle383701Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.673444Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja253070- 2322848
Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12403