, joka on oikein vahvistettu lailla, jopa Poroshenko kehaissut Natsien toimintaa ?
Suomikin pönkittää länsi-Ukrainan Natsihallintoa
Abrahamm
5112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suomessa ja muissa pohjoismaissa on kansallissosialisteja, jotka tukevat Putinin Venäjää. Ovat tehneet Suomessa iskuja vasemmistolaisten ja vähemmistön tilaisuuksiin ja Ruotsissa rötöstelevät enemmänkin.
Mikset inahdakaan näistä Putin-natseista, jotka mesoavat koto-Suomessamme?
http://www.vastarinta.com/
No Putinille kauppaatte omianne, ei mene perille,kun johtajuus on selkeätä ja luettavissa, eikä Obaman trollaus tyylillä !?
Älä vaihda puheenaihetta, trolli.
Natsiliikkeet ovat Putinin Venäjän suurimpia tukijoita meillä pohjoismaissa. Tämä natsisakki on jo tehnyt iskuja vasemmistoa ja vähemmistöä vastaan mm. Oulussa, Jyväskylässä ja Helsingissä.
Miksi vaikenet näistä Suomen omista natseista, Putinin kamuista? Vai oletko sinäkin näitä kansallissosialisteja, luopio?
Suomi ei tue konkreettisesti Ukrainaa, mutta vastustaa ja tuomitsee tietenkin Venäjän hyökkäyksen Ukrainaan ja Krimin miehittämistä. Niinkuin kaikki muutkin sivistysmaat. Sotaa ei länsieurooppalaisista kukaan kannata eikä halua, mutta puolustaudutaan aivan varmasti.
Putin leikkii tulella ja uhoaa sodalla ja ydinaseillaan. Siinä voi käydä huonosti Putin-pojulle....
Mitä tarkoitat? Suomi kyllä tukee Ukrainaa myös ihan konkreettisesti, esim. kehitysyhteistyön kautta. Kansa on valinnut Ukrainan presidentin ja hallituksen, ne ovat valtion sisäisiä asioita, jotka eivät meille kuulu. Kuten meidänkään asiat eivät kuulu ulkopuolisille.