Haisuleiden paluu

kiukutettu

Haisulipyöräilijät taas kirjaston ilona.

Ajetaan hikeen ja tullaan kirjastoon odoroitumaan. Lähimmäisten iloksi.

10

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vihaatkopyöräilijöitä

      Hikoileminen on ihmisillä täysin normaali ja luonnollinen toiminto. Ei siihen tarvita välttämättä edes polkupyörää. Paljon pahemmaksi luokittelisin liian runsaan deodoranttien ja hajuvesien käytön, vanhan viinan hajusta tai tupakan hajusta puhumattakaan.

      • naisetEkana

        Oikeassa. Pyöräilevä trikoopelle jää haisemisessa selkeesti kakkoseksi. Juurikin kirjastossa paljon pahempi on sellainen daami, joka on kaatanut halvan hajuvesipullon päälleen ekana ja sitten pyöräillyt itsensä hikeen. Ja sitten tulee tarjoon hajuelämysten korkeenpaikanleiriä muille kirjastoon.


    • kohellusjoukkoa

      näpärtelyä tommoset hajujutut

      puolestani pyöräilijä saa vähän haistakin, jos noudattaisi edes siteeksi edes välillä. liikennesääntöjä!

      • mummotkumoon

        Keskisormi on pyöräilijän perussignaali.


    • fillarikärsikkö

      - Haisuuta polttavaa olen tuntenut

      Päivitetty laulun sanoja.

    • mika.valtari

      kyllä paskanhaju piristää minusta kirjaston käyntikortti on ulosteenhaju.

      • pianjokompostoidaan

        Suorastaanko niin, että p_skanhaju on sinulle lannoitetta. Ei ihme, että eräät alkavat "vihertää". Kukkimisvaiheessa punavihertää. Mutta lakastumisellekin on sitten aikansa.


    • VapaalippuSirkuksee

      Aurinko paistaa ja trikoopellet singahtelevat taas. Tiedä lentäisinkö pehvalleni, jos joku edes joskus sakottaisi niitä edes kaikkein isoimmista tötöilyistä. Mutta taitaa olla niin, että kaikki tulee sallituksi, kunhan pyöräilee

      • Haisevakäytös

        Se on se trikoopellen haisu kuin kerma kakun päälle. Piittaamattomuus kuorrutetaan kunnon lempalla. Joka on piittaamattomuutta sekin. Eli sävy sävyyn yhtenäiseltä maistuva leipomus.


    • jörkkad

      lukeminen kannattaa aina

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      240
      17292
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12317
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6081
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      65
      4918
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4900
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      24
      4024
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3615
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      11
      3529
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3066
    10. 315
      1705
    Aihe