Soda Stream pullojen yhteensopivuus???

striimeri

Noita Soda Streameja näyttäisi olevan kahdenlaisia, sellaisia johin pullot kierretään kiinni (vanhempi malli) ja sellaisia joihin se vaan "kniksautetaan". Käykö niiden pullot kuitenkin kumpaankin laitteeseen? SIis lähinnä, käykö ne uudempien mallien pullot niihin missä pullo kierretään kiinni laitteeseen?

8

10025

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AvoidThat

      Ei kannata hankkia mitään. Nuo rahat menevät huonoon kohteeseen.

    • EiKaasuaKotiin

      Israel saa noista rahaa sotatoimiin eli en osta. Kaupasta saa ihan hyviä juomia. Nuo laitteet ovat hiukka vaarallisen oloisia ja maksaa noitten kaasujen ja uutteitten osto kaupasta. Minusta järjetöntä tuoda kotiin kaasua juomia varten. Sitä hiilihappoa ei yksinkertaisesti kotioloissa tarvitse, on huono vatsallekin.

      • Anonyymi

        Älykääiö ! Jos maksan joka toinen kuukausi 10 euroa "vaitokaasupullosta" ja sillä säästyn raahaamasta painavia kaupan juomia pyörätuolillani taksiin jne jne, niin säästän siinä ihan oikeaa rahaakin, voimieni ja hermojeni lisäksi= painavien pullojen käsittely voi olla tarkkaa touhua terveillekkin.


      • Anonyymi

        Ai että israelilaisten murhaaminen on oikein! Hienoa!


    • Soda_striimi

      Pullojen kierteet/kiinnitykset taitavat sopia kaikkiin Sodastream laitteesiin, jos vain laitteiden runkomuodot eivät haittaa eri tilavuuksisten pullojen käyttöä.

    • Anonyymi

      Kannatan Israelia, kaikki apu hyväksi!!

    • Anonyymi

      Malli jossa on pieni mutteri ei käy kaikkiin sodasteam laitteisiin.

    • Anonyymi

      Uuden malliset pullot eivät käy vanhempiin laitteisiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      95
      1503
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1043
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      399
      905
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      163
      880
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      737
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      56
      733
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      678
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      645
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      641
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      632
    Aihe