jos Suomi voittaa MM-kultaa? Mitä luulette millainen itku ja jääkiekon mollaaminen maanpettureilla alkaa ?
Kuinka paljon suvakkeja vituttaa
suvakki.on.vajakki
65519
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 65
Vanhimmat
Paljon. MM-kulta olisi suvakeille kauhistus.
Suvakeilla jo köysi valmiina?
Eipä minua vituta lainkaan. En ole koskaan seurannut jääkiekkoa enkä aio katsoa peliä tänäänkään. Aivan saatanan sama voittaako Suomi vai häviääkö, ei liikuta elämääni mitenkään. Erehdytte jos luulette, että suvakkeja kiinnostaa jääkiekko, meillä on parempaakin tekemistä kuin örveltää olutpäissään katsomassa maailman typerintä urheilulajia.
Eli ettepä pääse suvakeille lällättelemään tällä asialla ollenkaan.
Te suvakit makaattekin kadulla ja ählämit vetää persettä ylittenne.
Suksi arvaa minne.
Juu koskas se kaltaisianne maanpettureita on Suomen urheilumenestys kiinnostanutkaan! :)
Pääasia et Kongo voittaa koripallon Afrikan mestaruuden!
Miksi suvakkeja harmittaisi Suomen voitto jääkiekossa???? Onks tää jonkun persun aivopieru.
Koska suomen lippu, koska maamme laulu, koska fascismi, nazzismi ja razzizmi.
Kun tavallinen suomalainen on katsoja.
Ainahan kaikki Suomen menestys on teitä pellejä vituttanut aivan armottomasti.
Jääkiekko on suvakeille ihan liian nopea ja vaikea peli.
Miksei keenereitä ole MM-kisoissa?
Oot muuten täysin oikeassa.
Olisko keenereistä kiva katsella läheltä, kun pientä mustaa lyödään kepillä koko ajan ja joka suunnasta. Kiekon väri jouduttaisiin ainakin vaihtamaan.
Kyllä jääkiekkoa voi arvostella ihan Suomen menestyksestä riippumatta. Jääkiekkoa oikeasti pelataan vain 7 maassa. Näille maille on yhteistä, että ainakin jossain osassa näitä maita voi pelata myös luonnonjäillä. Sitten kun jääkiekon MM-kisat pelataan luonnonjäillä, niin lupaan katsoa niitä.
Minäkin arvostan jalkapalloa vasta sitten kun sitäkin voi pelata Suomessa ulkona ympäri vuoden. Vaikka luonnonjäillä.
Kyllä sitä voi pelata. Pelattiin ala-asteella sitä säännöllisesti välitunneilla yli -20 pakkasilla kovana pakkastalvena.
No kyllähän sitä pystyy lätkääkin . Kyllä mekin kersana kesällä välillä lätkää takapihalla ilman luistimia vanhoilla mailoilla vaikka maalivahti sai torjua enemmän pieniä kiviä kun kiekkoa.
Mutta esim samoilla säänöillä ja varusteilla ammattilaisten peliä nappikset jalassa luonnonjäällä säärisuojissa ilman kypärää, niin lupaan arvostaa kunnon harhautuksia ja spurtteja.
Enemmän tuo on sitten muistuttanut salibandya tai maahockeytä, kun ette jäällä luistelleet. Luonnonjäillä pelattu jääkiekko saa minulta suuremman kunnioituksen kuin joku hallikiekko.
Jalkapalloa luonnollisesti pelattaisiin talvella ulkona auratulla kentällä eikä jäällä ja 2/3 Suomen väestöstä asuu alueella, jolla kovin pitkää aikaa vuodesta ei lunta ole. Englannissakin jalkapallo on talvella pelattava ulkoilmalaji.
Niin ja jalkapalloakaan ei saa Lähi-idässä ja Pohjois-Afrikassa pelata ku hiekkakentillä kun siellä ei ruoho kasva luonnostaan ku Niilin suistossa ja muiden jokien varsilla? :)
Ja eks ainakin Dubaissa o jopa sisähallilaskettelukeskus? Miks dubailaisia ei juurikaan näy sit mäenlaskun MM-osakilpailuissa?
Kaikki isänmaallinen jääkiekkojoukkueemmekin menestys on kauhistuksen hirvistystä kai heille?
Yllättävän monia ns. suvakkeja jääkiekko kyllä kiinnostaa. Kannattaa kuitenkin muistaa, että jääkiekko on vain yksi urheilulaji eikä muuta. Mölyisä kansanosa sitä seuraa.
"Suvaitsevaiset" Paavo Arhinmäki ja Ville Niinistö kyllä seuraavat ja toivovat Suomen voittoa.
Arhis "seuraa" lätkää vaan sentakia ku saa tossuna sillä muijalleen hyvän verukkeen vetää lärvit! :) Vetäskö Niinistö sit yrtit samalla verukkeella?
Eiköhän jokainen laiton maahantunkeutuja, terroristi ja onnenonkija tuoda televisioon kertomaan kuinka älyttömän suuri juttu tämä heille on, että Suomi voitti. Oikeita suomalaisia ei sitten näytetäkään, vain juhlivia valloittajia.
ehdottomasti voittaa sillä on väärin jos 35 miljoonaa suree häviöö reilun viiden miljoonan juhliessa voittoa jolloin onnellisuusindeksi kasaantuu aivan liian pienen määrän ihmisiä nautittavaksi luoden epävakautta koko maailmanlaajuisesti ja valtavan määrän masennusta enemmän itsepäisesti voitosta kiinni pitävän pienen ahneen kansan takia.
sitten vitsi vaikka loogisesti ajateltuna voisikin olla totta, mutta kyllä voitto kuuluu sille joka voittaa koska niinhän maailma toimii eikä kulje indeksien perässä.
Niitä vituttaa ja paljon, koska kansallisvaltioiden olemassaolo ja valkoihoisten ihmisten yhteishenki ja kaikenlaiset yhteenkuuluvuuden tunteet ovat globalisteille ja kulttuurimarxisteille myrkkyä. He haluavat tehdä koko maailmasta heikkoa, helposti hämmennettävää mutavelliä.
Innokkaimmat jääkiekkofanit ovat todella fiksua porukkaa. He erottavat hyvin, jos vastustajajoukkueeseen kuuluu joku seksuaalivähemmistöön kuuluva ja kertovat asian kuuluvalla äänellä tai jos tuomarin olisi syytä mennä optikolle.
Ihmetellä täytyy ajatusmaailmaa, jossa oman kansan voitto on negatiivinen asia?
Kyseessä on kyllä Suomen joukkueen mahdollinen voitto, eikä oman kansan voitto. On sitten suvakki tai ei, niin jääkiekkoon liittyvä ylivouhkaus monia ihmisiä ärsyttää. Tuo ylivouhkaus saa lähtökohtaisesti jääkiekkoon neutraalisti suhtautuvia ihmisiä suhtautumaan asiaan negatiivisesti. Vähän sama asia kuin ylenmääräinen "homohypetys". Tai että media/politiikot yrittää vääntää "tyhmälle kansalle" että pakolaisinvaasio on Suomelle suuri mahdollisuus. Monet kansalaiset kuitenkin näkevät että keisarilla ei ole vaatteita.
nyt ihmeessä sille keisarille vaatteet.
Entäs mistäs lähtien Suomen jääkiekon maajoukkue ei ole ollu kansan osajoukko? :)
Kun me kaikki nyt ei vaan mahduta tonne kentälle yhtä aikaa pelaamaan, vaikka kuinka haluttais!!
Olisiko vika kuitenkin jääkiekossa ja sen ympärillä olevassa älämölössä, eikä nissä ihmisissä jotka suhtautuvat lajiin penseästi.
Olin joutua pari vuotta sitten ilman omaa syytäni jääkiekkoväkivallan uhriksi. Suomen peli päättyi juuri ja mylvivä isänmaallinen vajakkisakki pelipaidat päällään aloitti muiden ihmisten hakkaamisen. Pääsin nipinnapin baarista ulos vahingoittumattomana, mutta moni muu sai turpaansa "jälkipelissä". Jääkiekko on kännisten idioottien suosima laji jota nämä isänmaalliset idiootit käyttävät oikeutuksena kaikkien muiden ihmisten hakkaamiseen pelin päätyttyä, oli pelin tulos mikä tahansa.
Nykyisin kierrän pelikapakat kaukaa ja pysyn muutenkin pois kaupungilta kun isänmaalliset idiootit juhlivat idoliensa voittoa tai tappiota.
Jääkiekko on pelkästään tekosyy päästä tappelemaan heikompien kanssa, näin isänmaalliset jääkiekkoa käyttävät tekosyynä väkivaltaisuuksille.
Älä sinä saatanan spr-hintti lässytä paskaa.
Harmittaako isänmaallista paskakasaa kun kerrotaan totuus kääkiekkofanatismista ja jääkiekkoväkivallasta? Suksi isänmaan ystävä vittuun ja vedä itsesi hirteen!
Siinä oikein suvaitsevaista tekstiä taas typerältä spr-hintiltä. En ihmettele yhtään jos saat turpaasi joka käänteessä, olet sen varmasti ansainnut.
No jos sä vajakki oot niin saatanan typerä et meet itkemään lätkävoittoa juhlivalle porukalle et "JÄÄKIEKKO ON PASKA LAJI!", ni mä vetäsin suo lättyyn sen takia henkilökohtasestikin! Sähän voit tussukka mennä pohojammallekki baareihin itkemään et paini on homojen laji, ja sit itkeä sitä ku sait ihan "syyttä" turpaas, saatanan pelle!
SPR-natsi on oikea suvaitsevaisuuden malliesimerkki :D Jo pelkkä sanominen "olen isänmaallinen ihminen" riittäisi SPR-natsille henkilön kaasuttamiseen hengiltä.
Painu vittuun tästä maasta, jos ei kiinnosta olla suomalainen!
Puolet kansasta taitaa kuitenkin tykätä jääkiekosta, vaikka muuta vältettäisiin.
Puolesta kansaa osa pitää jääkiekosta jollain tapaa ja osa ihan fanaattisesti. Se että onko jääkiekon fanittaminen älykästä tai jääkiekkofanit kovinkaan älykkäitä on sitten asia erikseen.
Läskivittu suvakkeja ottaa päähän kun siniristilippua heilutetaan eikä joukkueessa/katsomossa yhtään koneinssiä.
Kun kirjoitus on tuolla tasolla," haista vittu ja vedä itsesi hirteen". Niin kertoohan se paljon ihmisen ajatusmaailmasta
Tämän ketjun aloitus ei kyllä kovin hyvää kerro jääkiekkofanien fiksuudesta. Vahvistaa vaan aiempia näkemyksiäni heidän moukkamaisuudestaan.
Onkohan sateenkaari-porukkaa katsomossa fanittamassa Suomea?
Sitten kun maahanmuuttajista saadaan joskus koottua maahamme jääkiekkojoukkue niin jopa tämä inhokki laji alkaa kelpaamaan suvakkivuokoille
Siihen saattaa jokunen vuosi vielä mennä? :D
No onha siel jo kaks mamua! :P
Barkov ja Komarov! :D
Mut SIIHEN, et siel pelaa mamuja joitten sukunimet ei lopu"-ov" voi jo _jonkun_ aikaa mennäkki!
Toivottavasti suomi häviää, niin ei tarvi sietää sitä vouhottamista ja pa...n jauhamista joka paikassa ja töis
Suvakki aivan paskana. Ei suomi voi hävitä, koska vähintään MM-hopea on jo varmaa.
suvakki ja mutu huutaa kuorossa tuskaansa kun LEIJONAT tekee historiaa ja voittaa lätkän MM kultaa joka tasolla............................!
Tällaiset kromosomivajauksesta kärsivät voisi viedä saunan taakse:
http://www.iltasanomat.fi/mmkiekko/art-2000001184576.html
Suvakkihomo aivan paskana:D
Ai oletko? Ölisevät juntit ovat rasittavia. Linkin kuva kertoo kaiken.
No tekee toi "kromosomivaje" ainaki jotain sellasta mihin te _paremmattat_ihmiset™ ette pysty! TÖITÄ! :)
Viestiteollisuudella Suomi ensisijaisesti elätetään eikä viihteellä. Jääkiekko kyllä "työnä" näyttää hölmöläisten puuhalle.
Vastauksesi näyttää enemmänkin kromosomivajavaisen kirjotukselta, koska kyseessä on baarimikko lätkäfani, vitun idiootti! :) :D
Miksi oletetaan suvakit nimenomaisesti jääkiekon vihollisiksi? Olen itse maahanmuuttokriitikko-hetero, jota jääkiekkomeuhkaus kaikin puolin kyllästyttää. Toki jos Suomi voittaisi, niin ei se elämäni top 10 ongelmia olisi.
kukkahatut on suomen jääkiekon tuho ja paitsio ja mutut sen pitkäkiekko
Pitäisi alottaa keskustelu jääkiekkoilijoiden joukkoraiskauskulttuurista. Juuri suomalaiset miehet raiskaavat.
Juu niinhän ne Ruotsissakin kantaruotsalaiset raiskaa, vaikka mutaturpia ei asu maassa kuin 1/10-osa koko kansasta! :)
Vittu et te suvakit ootte PIIIIHALLLAAAA ihan kaikista asioista mistä te alatte *köh* "asiantuntevasti" öyhöttämään! :/
Jos Suomessa olis kortit toisinpäin, ja täällä ois mamuja se määrä kuin kantasuomalaisia, niin kantasuomalaiset raiskais tollai 20 kertaa VÄHEMMÄN kuin mamut! :) Millonhan tää menis tyhmimmällekin suvakkivajakille jakeluun!? :) ... Ei ikinä? :/
Sitä vaaraa ei ole, että Suomi voittaa!
Nyt mahtaa isänmaallisia vituttaa kun Kanada vei maailmanmestaruuden =D
Nimeenomaan "JOS".
Mölöt! Eka tappio Ranskalaisille IKINÄ hyvä suomi