Suurin osa SDP-läisistä kannattaa pakkoruotsin poistoa.Yrittää leimata kannattajat RASISTEIKSI kun vastustavat HOLTITONTA..maahanmuuttuo,polkemaan työläisten palkkoja ja luomalla HALPAtyövoima resussin.
Miksi SDP ?.HAUKKUU..omiaan ?
Hvgyt54
990
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Äänestin joskus,ei enään.
Mutta kun demareissa on paljon valkokaulusköyhällistönaisia, joilla ei ole pienintäkään tietoa, mistä rahoista heidän palkkansa muodostuu, mutta samalla heillä on valtava halu auttaa koko muuta maailmaa muiden rahoilla. Demarivaatimusten seurauksena näillä naisilla ei ole edes sitä riittävää verorahoista muodostuvaa palkkaa, jolla he voisivat edes teoreettisesti tulla toimeen ja hyvä niin. Näin sitkeimmätkin demarit oppivat "syy ja seuraus"-suhteita.
RKPn säätiöt lähettävät kansanedustajille voitelurahaa pyytämättä. Persuja lukuunottamatta ovat useimmat kansanedustajat vastaanottaneet rahaa RKPn lähellä olevilta säätiöiltä.
SDP on täynnä pakkoruotsin lähettiläitä. Feldt-Ranta on siitä hyvä esimerkki.
Feldt-Ranta oli pahasti loukkaantunut kun sai ruotsinkieliseltä säätiöltä vain alle pari tuhatta euroa vaalirahaa, kun RKPn ehdokkaat saivat 6000 euroa. Hän ei ymmärtänyt eroa RKPn eikä SDPn ehdokkaiden välillä. Tämä kertoo paljon Feldt-Rannan asenteesta ja siitä kuinka hän pitää itseään RKPläisenä arvokkaana pakkoruotsin ylläpitäjänä.
SDPn Feldt-Ranta sai säätiöiltä vain 1600 € ja valittaa ettei tuntuu kuin märkä rätti naamalla
Li Andersson vas. sai pyytämättä vaalitukea työstään pakkoruotsin hyväksi. Li sai 1300€ vaalitukea ruotsinkieliseltä säätiöltä ilman anomusta tms.
HBL
Li sai odottamatonta rahallista tukea ruotsinkieliseltä säätiöltä.
http://hbl.fi/nyheter/2015-03-21/738331/li-andersson-fick-ovantat-valbidrag
Tietääkseni SDP kyllä kannattaa pakkoruotsia. Tarkoitatko SDPn äänestäjiä?
-todellisuudessa pari luupäistä nettihäirikköä itkee ku pikkukakarat ruotsinkieltä vastaan ja yrittää esittää edustavansa muka muitakin...höh.
Pitää valita valitsijat jotka EI kannata pakkoruotsia/virkamiesruotsia koska kyseessä on etuilujärjestelmä jossa RKP-läisille on etuisuuksia joita muilla ei ole.
Joitain samoja piirteitä on RKP:n kanssa,kotimaan hädässä olevat ei kiinnosta vaan pitää ulkomailta hommata sotilaskarkureita !
Sehän se, ei muuta kun demarit, vihervsurit ja rkp valtaan niin johan on sellainen kalifaatti suomessa ettei täällä asu enää yhtään Nallea.
Miksi RKP rahottaa SDP:n johtavia politiikkoja ,no ainakin yksi syy on pakkoruotsi ja virkamiesruotsi jolla saadaan mittavat etuisuudet puolueelle ja RKP-läisille eli kannatetaan riisto puoluetta.