"Vaikutus on vähäinen Suomelle", sanoo Stubb. Mutta kun ei pitänyt antaa yhtään lisää?
Miksi Stubb jälleen VALEHTELI, täysin kelvoton edustamaan Suomen kansalaisia, itseään pelkästään pystyy edustamaan tuollainen LUSMU.
Miksi Stubb jälleen VALEHTELI, täysin kelvoton edustamaan Suomen kansalaisia, itseään pelkästään pystyy edustamaan tuollainen LUSMU.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Stubb ei tiedä mistään mitään. Lisäksi kova valehtelemaan.
Ja tyhmä! :/
Eikä osaa edes yhteen- ja vähennyslaskua, saati prosentti!? Vaikka on olevinaan kauppatieteen TOHTORI!?! Kenenkähän munaa se on imeny et sai oppiarvonsa?!
vitun kokkare "vaikutus vähäinen " nuljaska vetelee , vetelee kuin suo kuokalla veronmaksajien rahoja taskuunsa ja mättää vielä kreikkaankin, eli muiden maiden PÖHÖTTYNEILLE riistäjä pankkiireille.. olisi tavan kansalaisten etu, jos britit tajuaisi erota eu:sta ja sitä myöten muut maat.
Vai että vaikutus vähäinen ? On se vaan kummallista, että ei saatu Heinolan reumasairaalaan 2 miljoonaa euroa eikä oman kansan lastensairaalaan kokonaisuutena budjetoitua !
Saatana mitä paskasakkia tuolla politiikan parissa häärii. Turpasaunan ansaitsisivat ja karkotuksen Afrikan mantereelle elämään "monikultturi elämää" !
Talvivaarakin voitaisiin kahdesti ajaa alas noilla rahoilla tai elättää melkein kokonaisen vuoden pakolaisia.
Puhumattakaan noista leikkauksista, mitä on saatu aikaiseksi. Ei taida vielä miljardin säästöjä olla kasassa.
näin se suomi säästää.
Taas nähtiin että rahaa on niin että ranteita pakottaa kunhan vain kohde on mieluinen.
Vähäinenhän se on Stubbille. Tavallinen kansa joutuu sen sijaan jälleen leikkuriin, miljardi sinne ja ainakin puoli miljardia lisääntyvän pakolaisongelman hoitoon. Ei muuta kuin veroja korottamaan jotta Euroopan pankit ja loismamut saisivat mammonaa.
Kuvitelkaa millaisen turtimagneetin pystyisi rakentamaan miljardilla ?
Vai on miljardin vaikutus Suomelle vähäinen. Miksi sitten höylätään jokainen miljoona pois Suomalaisten perusturvasta, hoidosta,koulutuksesta ym. ??? Mitähän tuolla miljardilla todella saisi aikaan Suomessa ??? Että silleen.
Aika hyvin saisi jokainen Suomalainen lisää perusturvaa jos miljardi jaetaan tasan Suomalaisille, kukin saisi melkein 300000 euroa.
Miksei Lahtiset tai Lehtiset saisi mitään, miksi vaan Suomalaiset.
Eikä jäisi yhtään Savolaisille ja Karjalaiselle saati Nordstömmeille.
Laske nyt oikeasti uudestaan, miljardi on luku jossa on 9 nollaa, ja Suomessa voi sanoa olevan karkeasti noin 5 miljoonaa ihmistä, eli luku jossa on 6 nollaa.
Kas kun Suomessa asuu vaan vajaa 3400 Suomalaista, silloin jää per Suomalainen sen 300000 euroo per nokka.
Kätevää, eiks vaan.
Tuosta tulee kyllä 200€ per nuppi!
Ei Suomi lainaa tai lahjoita killinkiäkään Kreikalle. Suomi antaa vain lainavakuudet.
Ja toisekseen, älkää esittäkö tuollaisia avuttomia lainalaskelmia, mitä miljardi merkitsee yhtä suomalaista kohden. Ei noin heikolla matematiikalla kannata laskea.
Kukas maksaa lainan takasin jos Kreikka ei sitä maksa ? Eikös se ole vakuuden antaja joka maksaa ? Kyllä tässä taas suomea vedätetään muiden maiden ohella. Suomihan tulee tämänkin miljardin maksamaan vuoren varmasti. Jos Kreikalla ei tälläkään hetkellä ole varaa maksaa velkojaan, niin mitenkäs sillä olisi varaa myöhemmin maksaa, varsinkin kun jo nyt joudutaan helpottamaan (antamaan anteeksi) velkojen maksuissa. Täähän on kun hölmöläisten kylässä jossa täytetään vesiastiaa jossa on pohjassa reikä, eihän siitä täyttämisestä tule loppua koskaan, ennen kuin se reikä on korjattu.
Ja natsiSaksalaisissa pankeissa hykerrellään.
PetosjytkyKokoomusKepujen EK-sss-Veroparatiisi-äärioikeistohallitus, on MONINKERTAISTAMASSA MAAHANMUUTTOA, halpatyövoiman ja vaaliäänten tuonnin, sekä ILMAISEN SUOMALAISEN ORJATYÖVOIMAN tavoitteella.
http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3550061-240-000-palkansaajaa-ei-tieda-ansiopaivarahasta
Rasismikorttia nöyristelevien ja tottelevien alamaisten äänillä, Suomen työväestö, tavallinen kansa syrjäytetään. Äärioikeistosairauden häätäminen pois Suomesta, tulee olemaan ratkaisevin asia, oman kansan aidon työllistymisen kannalta.
Suomihan antaa Kreikalle rahaa aina kun EU sitä pyytää, ei siinä paljon Stuppien sanat paina, ollaan me sellaisessa "ytimessä".
Mitä Tuppurainen (SDP) tarkoittaa tällä IS-kommentillaan? Onko Suomen IMF-osuus suuri vai mistä on kyse?
"onko Kreikka-paketista mahdollista selvitä ilman IMF:ää, jos sen mukanaolo tulee tavattoman kalliiksi?"
Missä EU, siellä ongelma. Eikö löydy ihmisiltä ymmärrystä erota EU:sta, ja pian. Toivottovasti edes Britania äänestää eron puolesta.
Kokoomusta ja Kokoomuksen aatteella hoitaa asioita.
Taas valehtelee Stubb kansalle. Sori siitä.
menee jo miljardi tolkulla rahaa vuodessa eunhun yksi jäsenmaksuun toinen elintaso pakolaisiin kolmas euroopan pankki tukiin kreissa neljäs vienti tappiot eurossa viides halpa työvoiman vapaa liikkuvuus kuudes osto energia ulkoa seitsemäs didektiin asetukset TUPLASI UUSIEN ASUNTOJEN HINNAT.
Missäs meidän eu edut sitten ovat? Kilpaa kusettavat, verotus vaan kiristyy eikä vapaa liikkuvuus toimi kuin tähän suuntaan, kuppaavat Suomea tyhjäksi tyhjäpäisten virkaloisten päätöksillä.
Kohta on taasen EU;ssa yksi virka suomalaisella x-poliitikolla.
EU-etuihin luettakoon reilusti yli 5 miljardin nettojäsenmaksut 20 vuodessa.
On meillä oikein perkeleen isänmaan tuhoojat eduskunnassa,ja näille isänmaan pettureille me vielä maksamme palkan! Eikä ne osaa edes hävetä! Ps.Kansan muisti on pitkä,koittaa vielä maksun pvä seteliselkärankaisille!
valtion vuosi burjettikin on vain 52 miljd niin kohtuuton meno erä taivaan tuuliin velvoiteissa mukana oloon.
sillä lailla sano tarvajärvi ja eikun rupeamme odottamaan uusia leikkauksia ja köyhien kurjistamista että saadaan tuo miljardin alijäämä taas poistettua! HEI MUUTEN PITÄKÄÄ MIELESSÄ SIPILÄHÄN SANOI ETTÄ LEIKKAUKSET ON NYT TEHTY. SAAPA NÄHDÄ KUSETTAAKO ÄIJÄ VAI PITÄÄKÖ LUPAUS KUN LENTOPOSTI EURON SETELEITÄ LÄHTEE KREIKAN POHJATTOMAAN KAIVOON.
Stubb tarkoitti, että vaikutus on Stubbille ja eliitilla vähäinen. Stubb ei siis valehdellut vaan antoi väärää tietoa.
Kun taas kerran kiristetään verotusta, korotetaan sakkoja ja leikataan vaikkapa terveys- ja sosiaalisektorilta niin äkkiäkös tuo miljardi on koossa. Eiköhän taase mene vuosi-puolitoista ennen kuin seuraava miljardi pitää lahjoittaa.
Se on muuten kumma, miten tuo raha löytyy heti ja vaikutus on vähäinen, kun vertaa siihen jos suomalaiset tarvitsisivat vaikkapa vain muutamia kymmeniä miljardeja. Ei millään löydy, ei rahat riitä, ei tipu.
Kreikan uudesta tukemisesta ei ole tehty mitään lopullisia päätöksiä, ulkoministeri Timo Soini (ps.) sanoo. Hänen mukaansa Suomi ei anna Kreikalle uutta lainarahaa, vaan kaikki raha on edellisten hallitusten aikana annettua.
Niin. Katsos ei anneta enää LAINARAHAA sehän on ennenkin tarkoittanut leikkauksia. Jostainhan se raha pitää ottaa. Eikös juu.
Ei otettu pakolaisiakaan varten sitä LAINARAHAA, vaan sorvattiin lisäleikkauksia ja kiristyksiä.
Tässä se erotus.justiinsa on. Sanamuodossa.
Kallis päivä veronmaksajille.
itkette, tehkää asialle jotain. Kuvitteletteko todellakin että täällä itkeminen auttaa?
Kokoomuksen ja Persujen toivotalkoot? Että siellä on tyhmää väkeä siihen vois eu:lta hakea apua jos järki riittäs.
Oliskohan Rinteellä tuohon vaihtoehtoa?
Kokoomuksen eräs nimeltä mainitsematon ministeri puhui vuosia sitten palomuurista Kreikan suhteen ja suureen matalaan ääneen kertoi: ''Hei, me tienataan tällä!''.
No kyllä muistaa Fantastisesti. Että silleen.
ELÄTTÄÄ KREIKKALAISIA PASKAVIRKALOISIA, EN PERKELEESSÄ !!!!!!!!!!!!!!
LOISET HELVETTIIN RY.
Senttiäkään ei ole annettu.
Valitettavasti? http://i132.photobucket.com/albums/q30/31848028/Siihen-tottuu---_zps0ha4qhkd.gif