SUOMI NOUSUUN KOKOOMUS

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001186503.html

Taas lähes 1500 työtöntä lisää. HYVÄ KOKOOMUS
654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tämän puolueen tarkoitus on tehdä työttömiä - luoda lamaa - purkaa koko hyvinvointivaltio. Jakaa syntyneet voitot kansainvälisille kapitalisteille.

Ajatelkaa nenäänne pidemmälle. Ne hulabaloot, joita Kokoomus järjestää, ovat tarkoitetut sumutuseksi. Pois siitä, mitä todellisuudessa ajetaan. Ovelaa politiikkaa!
Höynäyttää ensin ja sitten kusettaa.

Yksinkertaiset menevät halpaan kerta toisensa jälkeen.

Äänestä

Ostetaan vähillä rahoilla ylihintaset jenkkihävittäjät!

Äänestä

Valtio tehnyt valtaisian virhearvion ex-nokailaisten arvosta ja soveltuvuudesta nykyiseen työelämään. Nokialaisia on nimitetty perusteettomasti uskomaton määrä eri firmoihin korkeisiin asemiin ja nyt nämä Nokiasta ja MS:sta ulospotkitut paljastuneet täysin kelvottomiksi ja yhteistyökyvyttömiksi tekijöiksi uusissa firmoissaan. Leimallisen usein ex-nokialaiset ovat ylimielisiä ja suistavat uudetkin työnantajansa ja firmanssa tuhoon eli toimivat saman idioottimaisen koodin mukaan kuten Nokiassakin ja MS:ssa toimivat. Ex-nokialaiset saavat nopeasti osastonsa pelon, lamaannuksen ja vihan valtaan. Se on naiden nokialaisten pakkoimielteinen tyyli. Todella hälyttävä piirre on, että firmohin poliittisen painostuksen vuoksi poimitut nokialaiset rekrytoivat uusin firmoihinsa laadusta välittämättä aina vain nokialaisia, vaikka juuri tämä mafioottinen ja asioille sokea tyyli on tie tuhoon ja rappioon. Nokialaisten etuoikeudet tässä maassa on aika lopettaa ja antaa johtavat työt niille, joilla on oikeasti kykyjä ja luovaa energiaa ja ymmärrystä tehtävien sivistsyneeneen ja tuottavaan hoitamiseen. Jorma Ollilan tyyli on kuollut. Ollilaa ja Ollilan porukkaa tämä maa ei tarvitse eikä heille ole syytä enää järjestää ohituskaistoja muiden syrjäyttämiseksi ja vallankin kun on paljastunut, että ex-nokialaiset ovat nykyisissä oloissa todella surkeita ja suorastaan ilkeitä ihmisiä työpaikoillaan. Miksi he kostavat uusissa yhteisöissään omat munauksensa muille, täysin viattomille ihmisille. Eivätkö todella osaa mitään muuta? Mutta ei ihme, sehän oli juuri Jorma Ollilan tapa hoitaa asioita ja tuhota kaikki. Ollila on hullu psykopaatti ja täysin kyvytön luomaan mitään positiivista maallemme.

Äänestä
  • Hyvä esimerkki näistä poispotkituista on YLEn Kovanen.

    Aalto yliopistolla on varsinainen lauma näitä potkittuja ja he ovat tietenkin johtaja- ja päällikkönimikkeillä ja tietenkin sen mukaisilla palkoilla.

    Oletteko muuten nähneet missään nykyisen Aalto yliopiston puhelinluetteloa ???

    Ei. Sitä ei jaeta ulkopuolisille, eikä kaikille sisäpuolisillekkaan. Sieltähän paljastuisi jänniä juttuja. Esimerkiksi annankin pienen hakutehtävän: etsikääpä arkkitehtiosaston työntekijät. Onnea vaan, jos löydätte.

    Äänestä

  • Nokialta-polut-rahan-luo kirjoitti:

    Hyvä esimerkki näistä poispotkituista on YLEn Kovanen.

    Aalto yliopistolla on varsinainen lauma näitä potkittuja ja he ovat tietenkin johtaja- ja päällikkönimikkeillä ja tietenkin sen mukaisilla palkoilla.

    Oletteko muuten nähneet missään nykyisen Aalto yliopiston puhelinluetteloa ???

    Ei. Sitä ei jaeta ulkopuolisille, eikä kaikille sisäpuolisillekkaan. Sieltähän paljastuisi jänniä juttuja. Esimerkiksi annankin pienen hakutehtävän: etsikääpä arkkitehtiosaston työntekijät. Onnea vaan, jos löydätte.

    Tiedätkö mitä? Nykyisin on hyvin vaikea yeensäkään saada mm. suurimpien yritysten puhelinnumeroita esim. netistä. Ne on vain piilotettu niin, että niitä ei löydä.

    Tarkoitus on, että kukaan ei ota yhteyttä puhelimella, vaan kaikki hoituu netissä ilman työntekijöitä. Netti on rahasampo!! Kuse viuluun kapitalisti, saatana!

    Paperilaskua ei enää saa pyytää. Helpottaa suuryrityksiä - haittaa pienyrityksiä. Sinun pitää kuitenkin tulostaa se lasku kirjanpitäjälle.

    Äänestä

Suomessa pitää suojata työpaikkoja mutta kun LAHTARIT vaan ajelee armeijan
koneilla nato pippaloissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ONNIPA kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001186503.html

Taas lähes 1500 työtöntä lisää. HYVÄ KOKOOMUS

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu