Suomineidon viimeiset kuolonkouristukset

olkiluoto 3
nokia
talvivaara
590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Moni EKokoomusmafian jäsen Talvivaarastakin sai miljoonia. Voitot yksityistettiin ja tappiot, kulut sekä ympäristörikokset sosialisoitiin yhteiskunnalle, kansalle ja veronmaksajille. Sosiaalipapitalismi tulee kalliiksi muille paitsi EKokoomuksen bisnesmafialle. Tämä on Suomen yrittäjyyttä!

Äänestä

äänestäjät, eduskunta, hallitukset

Äänestä

Mine hoita suomineitto kaunis neitto pussikossa nopiasti

Äänestä

Talvivaaran tai paremmin TerraFamen loppu: Kainuuseen ei saatu houkuteltua riittävästi kansainvälisiä osaajia, koska siirtolaisuus Venäjältä estettiin ja siirtolaisuutta muualtakin on rajoitettu. Äkkiä Sipilä ja Orpo haalimaan lisää osaajia Syyriasta ja Afrikasta ! Sotkamoon tarvitaan työvoimaa !

Äänestä

Nato
Häntämaasopimus
Homoliitto
Oikeuslaitoksen alasajo
Positiivinen syrjintä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rip.suomi kirjoitti:

olkiluoto 3
nokia
talvivaara

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu