Hienoa suvakit, olette saaneet paljon aikaan. Jopa luksusasunnoilla elintasopakolaisia tänne olette houkutelleet ja tässä on tulos:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016052521619064_uu.shtml
Mitäpä olisi tuokaan nuori tyttö tehnyt elämällään jos ette olisi sitä pilanneet?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016052521619064_uu.shtml
Mitäpä olisi tuokaan nuori tyttö tehnyt elämällään jos ette olisi sitä pilanneet?
Vastaukset 33
Vanhimmat
Kukaanhan ei tietysti vastuuta halua ottaa, sehän on selvä. Kuinka monta sataa raiskausta ja elämän pilaamista tässäkin maassa suvakkien maailmanparannusinnon myötä tapahtuu?
Miksi suvakkeja ei raiskata? Suvakkien pitäisi käyttää vaikka hihamerkkiä jotta raiskaukset jos niitä joka tapauksessa tulee, voitaisiin kohdistaa heihin. Miksi pikkutyttöjen pitäisi aina maksaa aikuisten suvakkien virheistä?
Ei kiinnosta suvakkeja.
Hyvä idea
Suvakit saisivat myös maksaa kaiken, sillä he ovat syyllisiä, että pakolaiset tulevat Suomelle kalliiksi kaikin tavoin sensijaan, että heitä autettaisiin omissa kulttuureissaan ja pureuduttaisiin pakkolaisuuden alkusyiden poistamiseen. Nyt on resurssit valjastettu mamubisnekseen ja oman kansan vähättelyyn.
HIENOA SUVAKIT!
Suvakit penikat jotka eivät tiedä mitään.
MEILLÄ ON UNELMA-porukka vastuuseen.
Valehtelivat, että Suomeen tulee syyrialaisia sotapakolaisia vaikka tänne tulikin irakin armeija, voi vittu tätä typertyyttä.
Myös raisa räsänen sai annoksen monikulttuuria Murhaaja on varmaan jonkun suvakin aviomies nykyään.
Äärivasurit vs äärioikeistolaiset aloitti taas vuoropuhelun.
Rakentavaa olisi palauttaa jokainen pakolaisstatuksella maahan tullut. Nykymeno on tuhoavaa. Suomi ei ole mikään varaafrikka, johon tullaan kun persaukisuus ja totaalinen oppimattomuus alkaa lähtömaassa potuttaa ja tiedetään että suomessa saavat vastikkeeta kaiken mitä keksivät sormella näyttää.
Suvakkina opetan tänne tulleille työtä, käyttäytymistä, meidän kulttuuria ja kieltä. Uhraan vapaa-aikaani jotta lasku Suomelle pienenisi edes hieman. Samat asiat voitaisiin tehdä ostamalla nämä palvelut joita me suvakit teemme ilmaiseksi. Valmistamme heitä tänne jäämiseen ja suuri paino on sillä, että valmistamme heitä kielteiseen turvapaikkapäätökseen.
Koulutamme heitä eurooppalaisittain ajatellen ihmismäiseen käytökseen.
Meillähän ei ole mitään tekemistä sen kanssa tuleeko heitä tänne ja kuinka paljon ja mistä.
Ketjun aloituksen juttulinkin tapahtumisen todennäköisyys olisi ollut huomattavasti pienempi jos tämäkin turvapaikanhakija olisi päässyt suvakkien järjestämään työn- ja kulttuurin opetukseen osalliseksi.
Mitä tekemistä meillä suvakeilla on sen kanssa, että joku on raiskannut jonku jossain?
Jos te suvakit houkuttelette maahantulijoita Suomeen jopa luksusasunnoilla kuten pääministeri teki niin kyllä vastuu on teidän. Pääministerin Kempeleen asunto oli esim. arabimaissa laajasti esillä houkuttelemassa lähtijöitä Suomeen. Ja kas mitä tapahtui? Kempeleeseen asti tullut elintasopakolainen otti ja raiskasi. Olisiko tuota raiskausta ilman pääministerin houkuttelua koskaan tapahtunut? Tuskinpa vain.
Te suvakit olette olevinanne oikeassa ja pienen ihmisen asialla mutta oletteko te? Mitä olette tehneet vuosikymmenten aikana kanstasuomalaisen asunnottomuuden tai nälän poistamiseksi? Ai ei ole muodissa sellainen.
"Te suvakit olette olevinanne oikeassa ja pienen ihmisen asialla mutta oletteko te? Mitä olette tehneet vuosikymmenten aikana kanstasuomalaisen asunnottomuuden tai nälän poistamiseksi? Ai ei ole muodissa sellainen."
Jokaisella kantasuomalaisella on ollut avoin tie hyvään kolutukseen, hyvään työhön ja sitä kautta hyvään elämään. Siihen ei tarvita suvakkeja, olemme kimpassa rakentaneet tämän systeemin. Joukossamme kuitenkin loisii ihmisiä jotka odottavat, että yhteiskunta hoivaa heitä ja luo puitteet heidän elämälleen. Näitä ihmisiä löytyy kantasuomalaisista ja turvapaikanhakijoista. Olen itse seurannut miten kantasuomalainen pariskunta "valmentaa" lapsiaan nauttimaan työttömyydestä ja bongaamaan parhaat palat yhteiskunnan tuista. Tätä samaa tekee osa mamuista. Me suvakit keskitymme koko mamu-porukkaan ja erityisesti niihin mamuihin jotka oikeasti haluaa rakentaa elämäänsä täällä. Työllämme pienennämme yhteiskunnan kuluja koska ainakin itse koen maksavani jo ihan tarpeeksi veroja. Meillä on esim kielenopetuksessa kaksi vaihtoehtoa. Suvakit opettaa ilmaiseksi tai palvelu ostetaan verorahoilla. Jotenkin näistä syrjäytyneiden kantasuomalaisten (isämmaallisten) jutuista saa sen käsityksen, että suvakit olemme jossain Välimeren etelärannalla pitämässä uimakoulua ja houkuttelemassa ihmisiä tänne? Meillä vapaaehtoisilla duunareilla ei ole mitään tekemistä sen kanssa, että lähteekö joku venerähjällä seikkailemaan tai ei! Meillä olisi paljon parempaakin tekemistä esim. vanhusten kanssa käydä kävelyretkillä jota meistä osa jo päivittäin tekeekin.
Suvakki vs maahanmuuttokriittinen. > Miehenä en näe juurikaan näissä vaeltavissa mieslaumoissa muuta kun sen että miljardeja palaa ja lapset ovat jätetty kotimaahan isiksen ja pommien armoille eikä suvakkeja kiinnosta muuta kuin seksi näiden kanssa ja se että näille miehille saataisiin blondivaimo ja työpaikka julkiselta sektorilta( joka ei luo talouskasvua) . Raiskaavat ja tuhoavat nuorten naisten elämän. Siksi vihaan teitä ylikaiken. Opetatte heille karatea ja ymmärtämään käyttämään hyväkseen sosiaalijärjestelmää joka on luotu suomalaisesta eläkekertymäjärjestelmästä. Olette säälimättömiä paskahousuja.
Yrität nostaa omaa itseäsi muiden yläpuolelle. Esität olevasi hyvä ihminen kun houkuttelet tänne elintasopakolaisia hyysättäväksi.
Se on totta, että tämä maa on yhdessä rakennettu. Maan pitäisikin toimia yhdessä esim. ongelmien ratkaisemiseksi. Asunnottomuus, sairaus, työttömyys jne. on mielestäsi yksilöiden oma valinta mikä ei pidä paikkaansa. Noiden ihmisten auttaminen vaikeuksien yli on osin yhteiskunnan tehtävä resursiensa mukaan. Kuten tiedetään nuo resurssit ovat jo nyt liian pienet, elämme velaksi lastemme ja lastenlastemme piikkiin. Sairailla ei ole varaa ostaa lääkkeitä, heitä kuolee sairaaloiden hoitojonoihin, nälkäiset hakevat apua ruokajonoista, tarhalapset luopuvat välipaloistaan, mummot hoitolaitoksissa vaipoistaan jne. jne. Nyt sitten te suvakit houkuttelette maahan esteettä lähinnä nuorista miehistä koostuvia elintasopakolaisia käyttämään varoja jotka ovat suoraan pois omilta hädänalaisiltamme. Ette ole koskaan olleet huolissanne kantasuomalaisen asunnottomuudesta mutta kun rajalla on aipodit korvilla kulkeva abdullah niin johan löytyy asunto samantien jossa lämmin ruokakin tulee kuin manulle illallinen. Samaan aikaan jopa Suomen veteraaneille joudutaan järjestämään kansalaiskeräyksiä jotta heille saataisiin edes veteraanipäivänä tarjottua kunnon lounas.
Ei et ole hyvä ihminen, viet leivän, lääkkeet, asunnot omilta hädänalaisiltamme, lisäät lastemme velkataakkaa ja tuhlaat minunkin verorahojani elintasopakolaisten hyysäämiseen. Samalla oikeasti apua tarvitsevat oikeat pakolaiset jäävät huomiotta ja avutta.
Suvakeille esim. 10:n %-yksikön veronkorotukset elintasopakolaisten hyysäämiskustannuksiin. Suvakit, pääministeri etunenässä ovat elintasopakolaiset maahan houkutelleet joten on aivan oikein, että vahinkoa tehneet myös maksavat teoistansa.
EI KIINNOSTA SAIRAS JA TYPERÄ MORAALISI, JOTA ET EDES ITSE YMMÄRRÄ!!
MENE SINNE TEKOPYHYYTESI KANSSA JOSSA NE TODELLISET AVUN TARVITSIJAT OVAT, JOS EI OMAN MAAN VÄESTÖN AVUNTARVE JA PAHOINVOINTI KIINNOSTA!
SINUSTA EI OLE YHTEISKUNNALLEMME MUUTA KUIN HAITTAA JA TURVATTOMUUTTA!! TOIVON ETTÄ JOUDUT VASTAAMAAN VIELÄ ITSE KOKEMALLA NÄIDEN VIATTOMIEN UHRIEN KOHTALON !!
Ja mamujen rikos- ja työllisyystilastoista on nähtävissä et:
Pirun hyvää työtä teetkin! :) :/
PS: kannattaisko sun alkaa pitää mamuilles KOKEITA, jotta saatais selville et jääkö niitten kaaliin ihan OIKEASTI yhtään mitään siitä mitä sä niille papatat? :)
Esmes Jenkkilän kansalaisuutta ei saa ennenku pääsee kansalaisuuskokeesta läpi! Mikse sit Suomessakin?
Vaikka: samapa kait se sulle ja kaltasillesi, vaikka papattasittekin kuuroille korville, koska pääasiahan on että saatte vain tuntea itsenne _hyviksi_ihmisiksi™, eikö niin? :)
PS2: Et kai sä vaan ole RASISTI!?
"Koulutamme heitä eurooppalaisittain ajatellen ihmismäiseen käytökseen."
Eli sun mielestäsi siis Lähi-idästä ja Pohjois-Afrikasta tulleet ihmiset ei käyttäydy ihmismäisesti ennen uudelleenkoulutusta? :)
Vai oletko sä vain sitä mieltä että eurooppalaisten ihmismäinen käytös on vain paljon parempaa kuin noitten yllämainittujen maiden? Jokseenkaan tämäkään ei kyl vättämättä vähennä yhtään sun rasistista ajatustapaasi! :)
Kyllä se on todennäköistä että tullaan ottamaan yhteen noiden tulijoiden kanssa.
Suvakit ei kyllä matuille opeta kuin olemaan ja elämään helposti.kuskaavat ruust yms ja tekevät siivoukset.hyvä suvakit.saahan suvakit puhua mitä paskaa hakuavat.uskokoon kuka uskoo perkele.vittu mitä hommaa
Suvakit eivät opeta mitään matuille.puhukaa vaan paskaa saakelin suvakit.kuskataan matuja.viedään ruokaa ja siivotaan kämpät yms.vittu mitä hommaa.
Suvakki on aito vain silloin kun ottaa matun luokseen asumaan ja kustantaa koko lystin.
Kaikki muut suvakit, vapaaehtoistyöntekijät ja ns kotouttajat leikkii nukkekotileikkiä matuilla. Lelu jätetään vokkiin kun ei jaksa leikkiä.
Paras tietty ettei matuja oteta tänne lainkaan. Suomi on suomalaisia varten.
Tappoiko jonkun suvakin marokon tuliainen raisan?Ainakin strategia on aivan sama kuin muissa maturaiskauksissa, jahdataan humalaista alaikäistä.
Todennäköisesti. Turkklaiset, irakilaiset ja marokkolaiset olivat jo tuolloin edustettuna.
On hienoa olla suvaitsevainen kun ei tarvitse itse siitä asiasta maksaa.
Niinpä. Mitäs sitä omista köyhistä, sairaista, asunnottomista tai edes sotaveteraaneista kunhan saadaan hyysätä maahantulleita elintasopakolaisia. Heitä kun hyysäämme niin maailma pelastuu.
Miksi suvakit eivät maksa itse elättejään mitä ovat tänne houkutelleet? Miksi minun pitää siitä maksaa verorahoilla samaan aikaan kun mummoille ja papoille ei hoitolaitoksissa voi antaa rahanpuutteen takia edes mehua heidän janoonsa kun se maksaa hieman enemmän kuin vesi.
Suvakit, te olette varkaita ja ryöväreitä jotka varastatte suomalaiselta hädänalaiselta. Elintasoaan parantamaan tulleet maahanmuuttajat elävät ilman huolen häivää kun ateriatkin tuodaan valmiina eteen. Sitten jos passaus alkaa lopulta kyllästyttää niin lennetään kotiin lomalle ja sitten taas takas Suomeen valmiiseen pöytään. Päivärahojen alkaessa juosta voidaan mennä kotiin jopa puoleksi vuodeksi kuten suurin osa somaleista tekee.
Miksi suvakit ette vastaa. MIksi elätätte minut päihderiippuvaisen sossupummin. Jos en saa toista miestä nussin naapurin koiraa.
Taas yksi sekopää jolla tyhmyys on saappaan tasoa käyttää toisen nimimerkkiä.
Joskus vaan vituttaa kun kuulee että JOS MAAHANMUUTTAJAN RUOKA ON HUONOA ------ SIITÄ MEDIA JA YLE HEHKUTTAA MIELIN MÄÄRIN!!
Raiskatuille ei heru sympatiaa edes suvakeilta ??? onko tosiaan Suomi mennyt noin alas!!
Ukrainalaisille tarjottu kurkku oli mätää. Ei ollut kunnon muonitus, se on ainakin aiheesta valitettu!