Tarjouskauppa kohteet

Kusetusmaksimuskauppaa

Jokainen asunnonostaja on varmaan törmännyt näihin tarjouskauppa kohteisiin. Alkaa itselläni kuitenkin menee hermot niihin. Lähtöhinta on yleensä niin kallis, että se on sellainen josta pitäisi tarjota alaspäin, ei ylöspäin. Ja lisäksi tarjouksen pitäisi olla voimassa 48h. No me täs kiireellä etitään asuntoo. Kiva asunto löyty ja oltais valmiita tarjoo, mut en sido itteeni 48h johki ja sit jää toinen tarjous tekemättä muuhun paikkaan. Pitäis olla niin, että tarjous annetaan ja tunnin päästä se joko hyväksytään tai hylätään.

Ihme touhua.

2

244

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 889889

      Itse ostin asunnon tarjouskaupasta 5000 euroa alle lähtöhinnan.
      Kyllä noissakin pelaa ihan normaalit kysynnän ja tarjonnan lait.

      Ja kyllä ihan normaalissakin kaupankäynnissä se tarjous sitoo kohtuullisen ajan. Tunti on ihan naurettava ajatuksenakin. Voithan tietty yrittää tehdä ehdollisena tai ilmoittaa, että se on voimassa vain vuorokauden.

    • Tarjouskauppahan on täysin p:stä. Miksi suomalaiset, jotka tinkivät kaikesta, retkahtavat tarjouskauppaan?

      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      285
      1164
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      286
      1028
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      920
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      889
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      839
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      74
      818
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      108
      692
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      561
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      508
    Aihe