Juha Kurvinen asetettiin puhekieltoon

sanavapaustaistelu-FIN

Bloggaaja, kirjailija ja moottorisahajonglöörinäkin tunnettu Juha Kurvinen asetettiin nyt puhekieltoon, eli hän ei saa osastolla puhua kenellekään muulle potilaalle. Mies on tällä hetkellä edelleen pakkohoidossa Joensuun Paiholassa, mutta siirsi kirjansa Turkuun, joten hänet on silloin lain mukaan siirrettävä 24 tunnin kuluessa sinne. Joten hänen seuraava osoitteensa on Kupittaan psykiatrinen osasto.

Siellä hän aikoo kirjoittaa teosta Kupittaan Kauhut, johon hän kertoo jokaisen ihmisoikeusrikoksen mitä siellä tapahtuu realiajassa.


Kupittaan skandaali paisuu

Tilanne tulee kieltämättä lisäämään Kupittaan skandaaliin lisää höyryä ja kun osastojen poliisitutkinta on vieläkin kesken ja Kurvisen luottotoimittajakin Iltalehdestä pelästyi, niin tällä hetkellä ainoa tiedotuskanava Kupittaan skandaalista on internet.



Kurvisen blogbookin kirjoitukset Paiholasta katosivat, koska eräät asianomaiset vaativat ne poistettavan, koska kokivat tulleen kunnianloukatuiksi.

Jäämme odottamaan minne tilanne kehittyy, koska Iltapäivälehdet vaikenevat Kurvisen tapauksesta. Yksikään tämän maan iltapäivälehti kun ei uskalla kirjoittaa suomen kansalaisen joutuneen sanavapausvangiksi psykiatriselle osastolle. Sellainen kun tahraisi välittömästi Suomen ihmisoikeuksien maineen kansainvälisesti.

Helsingin-Sanomat mm. ei saa kirjoittaa lainkaan näistä tapauksista jo senkään vuoksi, koska sanoma konsernilla sattuu olemaan lääkeyhtiöissä sijoituksia. Vapaudenriisto ja pakkolääkitys on heillä kielletty puheenaihe, josta ei saa kirjoittaa.


http://nwohavaintojapromo.blogspot.fi/2016/05/juha-kurvinen-asetettiin-puhekieltoon.html

3

615

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 912

      Onpa merkillistä touhua. Miten muka voi kieltää potilasta puhumasta toisten potilaiden kanssa. kun se vertaistuki on osastolla se voimaannuttava asia ?

      Ihminen on sosiaalinen eläin ja tulee pahoinvoivaksi jos ei voi keskustella toisten ihmisten kanssa.

      turun Kupittaalla tuskin sen parempaa hoitoa on odotettavissa.

      Eikös tarkkailuaika jo mennyt umpeen ja Kurvinen olisi pitänyt päästää ulos ?

      Onko hänen todettu olevan vaarallinen itselleen tai muille , tai psykoottinen. vai minkä takia häntä sairaalassa pidetään ?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6178
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5657
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1808
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe