Kurvinen:Turun maine ihmisoikeusrikoksia tärkeämpi

sdfsdfwqerwerwer

https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=qs1JHNw8T2U

Juha Kurvinen kertoi kertoi uusimmat terveiset. Hänet uusimpien tietojen mukaan siirretään vasta ensi maanantaina ambulanssilla Kupittaalle A6-osastolle.

Kurvinen perusti aiemmin Kupittaan osaston uhrien kanssa salaisen tukiryhmän, jolla on Facebookissa salainen oma ryhmä. He kävivät tapaamassa eduskunnassa Vasemmistoliiton kansanedustaja Li Anderssonia kuudentoista Kupittaan osaston uhrin kanssa.

Siellä he tapasivat myös eduskunnan oikeusasiamiehen edustaja ja Kurvisen vasemmalla puolella oli suomen mielenterveysliiton lakimies. Niin sekään ei riittänyt siihen, että näitä ihmisoikeusrikoksia oltaisiin voitu vieläkään tutkia.

Turun poliisi ei ole vieläkään Kurvisen mukaan suostunut tutkimaan Turun psykatrian pahamaineisinta osastoa A1-akuuttia, jossa nämä lukuisat ihmisoikeusrikokset tapahtuivat, joita Kurvinen oli itse aikanaan 2008-2011 vuosina todistamassa.

Anorektikon kimppuun oli myös hyökännyt eräs steroideja käyttänyt hoitaja, joka oli lyönyt tätä naista nyrkillä.

Kupittaan A1-osastolla joutuu Kurvisen mukaan pienistäkin asiasta kaikki potilaat eristysselliin. Puhuminen on myös kielletty tuolla osastolla Kurvisen mukaan.

Aiemmin kun Kurvinen yritti puhua näistä Kupittaan A1-osaston jutuista, niin häntä ei missään uskottu, kunnes Iltalehden toimittaja uskalsi kirjoittaa tänä keväänä Kurvisen tapauksesta, josta Kupittaan osaston skandaali sai alkunsa ja johti poliisitutkintaan.

Kurvisen mukaan poliisi ei ole tällä hetkellä kohdistanut tutkintaa A1-osastolle, vaan keskittää sen vain vanhuspsykiatrialla 2008-2011 vuosina tapahtuneisiin väärinkäytöksiin.

Kurvisella on tälläkin hetkellä hallussaan lukuisten Kupittaan osastolla pahoinpideltyjen ja kaltoin kohdeltujen potilaiden dokumentit, jotka hän luovutti jo Valviralle, eduskunnan oikeusasiamiehelle sekä poliisille.

Kurviselta on evätty oikeus nähdä häntä koskevat salaiset epikriisi-asiakirjat

Kurviselta on lisäksi evätty oikeus nähdä kaikki häntä koskevat salaiset epikriisi-asiakirjat, jotka ovat psykiatristen sairaanhoitohenkilökunnan DDR:mäiset havainnot taudin kuvasta ja kehittymisestä.

Potilaita kun tarkkaillaan haukkana osastolla koko psykiatrisen pakkohoidon ajan ja jokainen talossa työskentelevä hoitaja raportoi epikriisiin jokaisen pienimmänkin asian, mitä potilas tekee. Siihen riittää jo pelkkä nenänkin kaivaminen, joka voidaan sitten tulkita psykoottiseksi toiminnaksi.

Mutta epikriisit ollaan suunniteltu niin pirullisesti, että niiden tarkastuspyyntö voidaan evätä, jos potilaan pakkohoito on tehty poliittisista syistä.

"Kurvinen kertoo yrittäneensä jo vuodesta 2008 lähtien saada haltuunsa hänen psykiatristen hoitojaksojen epikriisi-selosteita, mutta tuloksetta. Koska ne olisivat liian villiä luettavaa julkisuudessa ja paljastaisivat suomalaisen psykiatrian äärimmäisen mielivallan"

Lähde: http://nwohavaintojapromo.blogspot.fi/2016/05/kurvinen-turun-kaupungin-maine.html

1

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfgsaas

      Katsoin Youtubesta, hienosti heitteli moottorisahoja! Oli ihan täysjärkinen. Sitten katsoin sen ambulanssilähtötunnelmavideon, ja mies vaikutti nöyryytetyltä ja kyllähän tuosta puheesta erottaa että kyllä ne hoitsut on jaksaneet psyykata miestä ja rikkoa mieltä ihan tosissaan. Jotenkin alkaa vaikuttamaan maan tavalta, vai onko se vain Pohjois-Karjalan tapa hankkia tuloja?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe