Vaalipuheet ovat toissijaisia. Kyselytunnilla Lindström toisti moneen kertaan ettei hän voi asoihin vaikuttaa. Kokeneet konkarit vie päätöksiä haluttuun suun taan.
Lindströmin jankkaus toi esiin tosiseikan
Kädetnostettu
693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nii, mutku kepu ja kokoomus ja soini ja nii mutku mutku. Säälittävä pelle raapii päätään noin 15.000 euron kk-palkalla.
Kokoomus kolmossijalla mutta silti pitää ohjaksia käsillä.
Lindströmin osalta olisi lopetettava työkokeilu heti. Miehen on syytä palata suorittamaan loppuun kesken jääneet laborantin opiskelut.
Valelaborantin työnäytteet alkavat tosiaan riittää. Ilakointi työehtojen heikentämisellä ja työttömien kurittaminen ovat tuottaneet Lindströmille mielihyvää, mutta ei tällaista pelleä voida pitää missään vastuullisessa tehtävässä. Lindström on jo sössinyt persujen ay-toiminnan ja oman paikallisosastonsakin hän ahneuksissaan hajotti.
Mitä tekee ministerillä jolla ei ole valtaa?? Sillä pyyhitään.....
Keskustelusta näkee, miten pieleen he arvioivat perzujen todelliset tavoitteet.
https://www.suomenuutiset.fi/te-toimistot-kyykyttavat-tyottomia-systeemi-on-mata/