Nyt tuli Natovaalit!

nytsksrppina

Kokoomus kuola valuen haluaa Suomen Natoon ja tuhoon... Putin sanoi kääntävänsä tuho- ohjaukset Puolaan ja Romaniaan, kun sinne tuli Natonohjuspatterit. Kokoomus haluaa tuhokärjet Suomenkin kohti..

7

217

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liennytystä

      Natoko olisi luotettavmpi kumppani. Oma lehmä kullakin on ojassa. Kokoomus on hätää kärsimässä. Oikeisto yrittää kiireessä runnoa Suomea Natoon ennen seuraavia vaaleja. Suomiko muka demokratia? Törkeää!

      • kusetustaas

        Kokkareilla housuissa. Hirveä valitappio tulossa. Nyt yritys äkkiä pakolla Natoon, Suomen tuhoksi..


    • UNIONNATO

      KOKOOMUSKO ON KOKO EUROOPAN UNIONIN HALUNNUT NATOON MYÖS VIRON . OLET VARMASTI SAIRAS . OPISKELU ON IHMISOIKEUS JOTEN KÄYTÄ SITÄ . NIIN EUROOPAN UNIOSSAHAN EI OLEKAAN MUITA KUIN KOKOOMUSKANSOJA .... KAIKKI UHKAUKSET KOHDISTAT SUORAAN KOKONAISTA UNIONIN ALUETTA VASTAAN VIHAPUHEINESI . UNIONISSA ON NOIN 700 MILJOONAA ASUKASTA YHTEENSÄ . ASUTKO UNIONIN RAJOJEN SIÄPUOLELLA . OLETKO KAKSOISKANSALAINEN ?? USKOTKO JEESUKSEEN JUMALAN POIKANA .

      • Xxcvvccvv

        Ootko hullu?


    • kiimapelettajuu

      Nato on Suomen uhka ja tuho!

    • Rauhayhteistyöllä

      Ompa täällä ihmisiä, joilla vihamielinen ja paskamainen käsitys venäläisistä, kun uskovat venäläisten uhkaavan naapurimaitaan jotka eivät tee niin kuin venäläiset määrää.
      Putin muka uhkailee maita, joilla on ohjustentorjuntaohjuksia.
      Nämä Putinin pelkääjät, väittävät Putinin olevan samankaltainen, kuin Hitler aikoinaan.

      Jokaisella maalla on oikeus suojella kansalaisiaan ja hankkia sopimuksia yhteistyöstä ja avusta puolustautuakseen uhkaajilta (Myös venäläisillä)

    • bäckman

      Oikeisto Kokoomusfasistipuolue haluaa meidät Natoon.Ei onnistu.Onneksi joutu pois.Orpo sentään vähän järkevämpi.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      285
      7068
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      54
      4981
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4491
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      11
      4303
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      43
      3815
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      120
      3682
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3646
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      27
      3549
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3333
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2490
    Aihe