Jätin vasemmistolaisuuden taakseni

Ennen olin niin umpivasuri kuin ikinä voi olla. Sitten ajattelin, että en ole syntynyt tällaista elämänmuotoa varten vaan haluan nauttia elämästä na niin irtaannuin vasemmistolaisuudesta.

Kyllästyin työttömyyteen, rikkinäisissä vaatteissa kuljeskeleviin ihmisiin, keltaisiin hampaisiin ja iänikuiseen ruikutukseen. Jätin puukäpylän taakseni ja nykyään asun Punavuoressa ja elän elämäni onnellisinta aikaa. Minulla on työpaikka ja sivistyneitä ystäviä joiden kanssa käymme ulkona juhlimassa.
15143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Vastikkeetonta sosiaalitukeA:Kokoomusnuorille 650 000€

Kokoomusnuorten tuet pitäisi poistaa!!!!!

Poliittisten nuorisojärjestöjen, kuten kokoomusnuorten, tuet pitäisi ehdottomasti poistaa. On järjenvastaista että tuemme heikomman aineksen lisääntymistä ja sitten ihmettelemme miksi täällä on älyvapaina syntyviä lapsuksia ja kovasydämisiä kannanottoja oikeistonuorilta.



valtion verosäkistä Vastikkeetonta puoluetukeA:Kokoomusnuorille 650 000€,=sossutukea!!! kokkareloisille verovaroista tukea tuen päälle!!!!

Kokoomuksen Nuorten Liitto sai vastikkeetonta TUKIavustusta 650 000 euroa,




Loisivat vaan sohvalla ja kirjoittelevat paskapuolueohjelmia suomen tuhoksi!

Susanna Kosken johtama kokoomuksen nuorisojärjestö saa valtionapua 642 850 euroa.=sossutukea!!

http://ottolehto.puheenvuoro.uusisuomi.fi/123405-kokoomusnuorten-tuet-pitaisi-poistaa

Äänestä
  • Mun puolesta toi tuki voitais vaikka TUPLATA, jos jokainen kokkarenuori allekirjottaa juhlallisen vakuutuksen et lupaa dokata ittesä hengiltä noilla rahoilla vuoden sisään!

    Äänestä

Miten fait kumiluodin poif filmästä?

Äänestä
  • Anna olla vaan!
    Kumiluoti, tai useampikin, eikun KOMISTAA vihervasurin ulkonäköä! :)
    Ja tytöt tykkää kun miehillä on omat kumit mukana!

    Äänestä

-jos ei murrosiässä ole kapinallinen, on häiriintynyt
-jos vielä kolmekymppisenä on vassari, on umpitollo

Äänestä

Onneksi olkoon!
Toivottavasti opit vielä erottamaan toisistaan maahanmuuton ja haittamaahanmuuton, niin kenties sinusta vielä suomalainen tehdään?

Äänestä

Vasemmistolaisuudestakin voi parantua. Tosin keväällä 1918 ei parantamiseen käytetty niin lempeitä keinoja kuin nykyään.

Äänestä
  • Tuosta reisille menneestä demarien kapinasta on tosiaan pian vuosisata vierähtänyt.

    Sosialismin kokeilut ovat onneksi jo historiaa. Sääli vain, että ei kokeiltu ensin rotilla.

    Äänestä

  • Se oli paljon humaanimpaa kokeilla vasureilla!

    Äänestä

Vassari mielellään briljeeraa suvaitsevaisuudella. Suvaitseeko hän porvaria.

Äänestä
  • Ihmistä ei saa tappaa. Vihollinen ei ole ihminen.

    Äänestä

  • Ihminen on kaiken ja kaikkien suurin vihollinen ja sen voi tappaa surutta.

    Äänestä

..ja sitten heräsit taas.

Äänestä
  • Nojuu onhan se toikin yks tapa suomettaa tekemällä venäläisiä käännösiskelmiä?! :/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elämä.on.laiffii kirjoitti:

Ennen olin niin umpivasuri kuin ikinä voi olla. Sitten ajattelin, että en ole syntynyt tällaista elämänmuotoa varten vaan haluan nauttia elämästä na niin irtaannuin vasemmistolaisuudesta.

Kyllästyin työttömyyteen, rikkinäisissä vaatteissa kuljeskeleviin ihmisiin, keltaisiin hampaisiin ja iänikuiseen ruikutukseen. Jätin puukäpylän taakseni ja nykyään asun Punavuoressa ja elän elämäni onnellisinta aikaa. Minulla on työpaikka ja sivistyneitä ystäviä joiden kanssa käymme ulkona juhlimassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu