Eilen tuli mykkäfilmi Meidän poikamme. Vaikuttavin kohta elokuvassa oli, kun päähenkilö antoi remmiä komppanian kiusanhengelle. Piiskaaja kuvattiin melkoisen riskiksi jätkäksi, nakkeli toisia jätkiä kuinka tahtoi ja kaatoi auton. Otos oli joka tapauksessa uskottavampi, kuin nykyiset pornoteollisuuden tuotteet. Tosin kuritettava lankesi siihen virheeseen mihin moni muukin selkäsaunan saaja, eli ei tohtinut panna yhtään hanttiin, vaan otti kiltisti vastaan mitä annettiin. on ollut melkoisen helppo toimitus tuo selkäsaunan antaminen sata vuotta sitten.
Oliko elokuvalla sinuun vaikutusta?
Oliko elokuvalla sinuun vaikutusta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Missä tuollainen filmi on ollut?
Maanantaina päivälähetyksessä ykkösellä, esittävät arkisin vanhoja kotimaisia elokuvia, jollei satu olemaan eduskunnassa pyrkyrikohtaus käynnissä.
oli kyllä hieno kohtaus, tietääkö kukaan mitään muuta vastaavia armeija elokuvia? tai elokuvia missä on kohtauksia armeijan lääkärintarkastuksesta tai piikkien annosta? myös ulkomaalaiset kiinnostaa
ainakin jossain vääpeli körmy elokuvan alussa oli joku lääkärintarkastus kohtaus, ja elokuvassa pearl harbor, kirjoitinkohan oikein? oli rokottamis tilaisuus
Körmyssä oli siinä alussa tosi hyvän näköisiä perseitä pitkä rivi, jäi elävästi mieleen.
Juutuubissa oli kymmenittäin videoita eteläkorealaisista kouluista, joissa opettaja kutsui porukkaa vuorotellen luokan eteen keppi kädessä ja antoi jokaiselle ansionsa mukaan 5 - 10 iskua takapuolelle. Tyttöjä ja poikia, kaamea remu luokassa ja kamerakännykät filmasivat. Taatusti aitoa.